UFC

Krzysztof Jotko vs. Tamdan McCrory na UFC Fight Night 89

Czołowy polski średni Krzysztof Jotko w swojej szóstej walce pod banderą UFC zmierzy się z Tamdanem McCrorym.

Krzysztof Jotko (17-1) zmierzy się z Tamdanem McCrorym (14-3) na gali UFC Fight Night 89, która odbędzie się 18 czerwca w Ottawie. O zestawieniu poinformowała oficjalnie organizacja UFC.

26-letni Polak może pochwalić się rekordem 4-1 w oktagonie, a obecnie znajduje się na fali trzech kolejnych zwycięstw. W pokonanym polu zostawiał kolejno Tora Troenga, Scotta Askhama i ostatnio, na gali UFC Fight Night 84 w Londynie, Scotta Bradley’a. Wszystkie zwycięstwa odnosił przez sędziowskie decyzje.

29-letni Amerykanin walczył już w UFC kilka lat temu, gdy był jeszcze niedoświadczonym młodzianem. W 2014 roku powrócił do MMA po 5-letniej przerwie zwyciężając dwie walki w Bellatorze, by następnie odrzucić możliwość walki o pas i zdecydować się na ponowne występy w UFC. W grudniu zeszłego roku na gali UFC on FOX 17 stoczył swój pierwszy pojedynek od momentu powrotu, dusząc niepokonanego wcześniej w oktagonie Josha Sammana.

Zwycięzca walki znajdzie się o krok od zasilenia czołowej piętnastki dywizji średniej.

W wymianach stójkowych trudno wskazać faworyta. Być może walczący z odwrotnej pozycji Polak dzięki swej mobilności będzie w stanie kąsać McCrory’ego, ale ten dysponuje bardzo ciężkimi rękami, więc nasz zawodnik będzie musiał mieć się na baczności. McCrory jest też bardzo sprawnym, kreatywnym i agresywnie walczącym grapplerem, który próbuje poddań z każdej niemal pozycji. Skontrolowanie go na dole będzie bardzo trudnym zadaniem, a i jego dobra kondycja z pewnością nie ułatwi zadania Polakowi.

Powiązane artykuły

Back to top button