KSWPolskie MMA

Bieńkowski vs. Wawrzyniak oraz Szymuszowski vs. Zawada na KSW 33

Federacja KSW odkryła ostatnie karty na listopadową galę KSW 33 w Krakowie.

Największa polska organizacja poinformowała o dwóch ostatnich walkach, jakie zostały dodane do rozpiski gali KSW 33, która odbędzie się 28 listopada w Krakowie.

W kategorii średniej dojdzie do starcia dwóch debiutujących w organizacji zawodników – kowadłoręki Łukasz Bieńkowski (3-1) stanie w szranki z powracającym po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją Piotrem Wawrzyniakiem (6-2).

Natomiast w kategorii półśredniej znajdujący się na fali sześciu zwycięstw Kamil Szymuszowski (13-4) stanie naprzeciwko powracającego do KSW Davida Zawady (11-2).

Łukasz Bieńkowski nie walczył od września 2014 roku, gdy w wyjątkowo pechowych okolicznościach (nielegalne uderzenie) przegrał pierwszą walkę w karierze na XCage 6 – PLMMA 38 z Rudolfem Krizem. Wcześniej natomiast zwyciężał w trzech kolejnych starciach, wypunktowując Szymona Duszę oraz nokautując Andrzeja Grzebyka oraz Klemensa Ewalda.

Łukasz Bieńkowski potężnym prawym sierpem posyła na deski Rudolfa Kriza, ale potem dokłada nielegalne kopnięcie, w rezultacie przegrywając przez dyskwalifikację.

24-letni Piotr Wawrzyniak znajduje się na fali trzech kolejnych wiktorii. Ostatnio w czerwcu 2014 roku po doskonałej batalii zanotował największy sukces w karierze, na pełnym dystansie pokonując zaprawionego w bojach Antoniego Chmielewskiego, co jednak przypłacił kontuzją kolana.

Obaj preferujący walkę w stójce zawodnicy powracając po długiej przerwie, co stawia kilka znaków zapytania w kwestii ich formy. Wawrzyniak to piekielnie odporny, obdarzony ogromnym sercem do walki młodzian, ale z całą pewnością nie będzie chciał testować wytrzymałości swojej szczęki w konfrontacji z dysponującym kowadłem w pięściach Bieńkowskim. Wydaje się, że języczkiem u wagi mogą okazać się tutaj zapasy – ten, który będzie w stanie kłaść rywala na plecach, zyska dodatkową drogę do zwycięstwa.

W drugim dodanym dzisiaj starciu rozpędzony sześcioma kolejnymi wiktoriami 25-letni Kamil Szymuszowski powróci po udanym debiucie w KSW, w którym w maju pokonał weterana Macieja Jewtuszkę. Jego rywal, mający polskie korzenie David Zawada, po nieudanym występie na KSW 29 i szybkiej porażce z rąk Borysa Mańkowskiego zanotował dwa zwycięstwa nad mniej znanymi rywalami.

Polak powinien mieć w tym pojedynku przewagę warunków fizycznych i jeśli będzie w stanie dobrze z niej korzystać za pomocą ciosów prostych (potrafi), jego szanse na pokonanie Niemca wzrosną.

Ostateczna rozpiska KSW 33 przedstawia się następująco:

84 kg.: Michał Materla vs. Mamed Khalidov – o pas kategorii średniej
120 kg.: Karol Bedorf vs. Michał Kita – o pas kategorii ciężkiej
66 kg.: Artur Sowiński vs. Kleber Koike Erbst – o pas kategorii piórkowej
84 kg.: Tomasz Drwal vs. Aziz Karaoglu
66 kg.: Anzor Azhiev vs. Vaso Bakocevic
70 kg.: Łukasz Chlewicki vs. Jakub Kowalewicz
57 kg.: Katarzyna Lubońska vs. Kamila Porczyk
77 kg.: Kamil Szymuszowski vs. David Zawada
84 kg.: Łukasz Bieńkowski vs. Piotr Wawrzyniak

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button