KSWPolskie MMA

Bedorf vs. Kita o pas na KSW 33!

W swojej drugiej obronie pasa mistrzowskiego Karol Bedorf zmierzy się z Michałem Kitą.

Jak poinformowano w programie Puncher, Karol Bedorf (12-2) w swojej drugiej obronie pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej zmierzy się z zakontraktowanym przez KSW Michałem Kitą (16-7).

Pojedynek odbędzie się 28 listopada na gali KSW 33 w Krakowie, a jego stawką będzie pas mistrzowski kategorii ciężkiej.

Po tym, jak Bedorf zdobył pas mistrzowski w starciu z Pawłem Nastulą, zanotował jeszcze dwa zwycięstwa – na gali KSW 28 w niespełna dwie rundy odprawił Rollesa Gracie, po raz pierwszy broniąc tytułu, natomiast ostatnio, na gali KSW 31 po ciężkim boju wypunktował Petera Grahama w starciu, w którym na szali nie leżał pas mistrzowski z uwagi na poprzedzającą pojedynek porażkę Australijczyka.

Michał Kita nie walczył od marca 2014 roku, gdy na gali PROMMAC 1 szybko skończył ciosami Mike’a Wessela. Wcześniej natomiast zdominował DJ-a Lindermana, rewanżując się Amerykaninowi za porażkę, którą ten zadał mu kilka miesięcy wcześniej, stopując wówczas serię czterech kolejnych zwycięstw Polaka nad Ricco Rodriguezem, Valentijnem Overeemem, Damionem Martindalem oraz Tonim Valtonenem).

Trudno powiedzieć, w jakiej dyspozycji powróci Masakra. Na papierze wydaje się, że powinien dysponować przewagą w stójce, a kluczem do jego zwycięstwa będą defensywne zapasy. Jeśli jednak pretendent da się położyć na plecach, Bedorf powinien mieć wyraźną przewagę z góry. Natomiast jeśli Kita będzie w stanie stopować zapaśnicze zapędy mistrza – jego szanse na zwycięstwo mocno wzrosną.

Aktualna karta walk gali KSW 33:

84 kg.: Michał Materla vs. Mamed Khalidov – o pas kategorii średniej
120 kg.: Karol Bedorf vs. Michał Kita – o pas kategorii ciężkiej
62 kg: Katarzyna Lubońska vs. Kamila Porczyk

Powiązane artykuły

Back to top button