Sowiński vs. Erbst oraz Azhiev vs. Bakocevic na KSW 33

Dwa świetnie zapowiadające się starcia zostały dodane do karty walk gali KSW 33.

Konfrontacja Sztuk Walki poinformowała o zestawieniu dwóch nowych pojedynków w kategorii piórkowej na galę KSW 33, która odbędzie się 28 listopada w Krakowie.

Artur Sowiński (15-7-2) w starciu o pierwszy w historii organizacji pas mistrzowski zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem (18-3-1), natomiast Anzor Azhiev (5-2) stanie w szranki z Vaso Bakocevicem (21-8-1).

Popularny Kornik pozostaje niepokonany od czterech pojedynków, choć dwie z jego trzech ostatnich walk stoczonych dla KSW – w których rywalizował z Anzorem Azhievem – pozostawiły spory niedosyt. Pierwsza zakończyła się brakiem rozstrzygnięcia z uwagi na kontuzję Polaka, natomiast w drugiej reprezentant Silesian Cage Club po kontrowersyjnej decyzji został ogłoszony zwycięzcą przez zdyskwalifikowanie Czeczena. Ostatnio natomiast Sowiński po bardzo wyrównanym pojedynku pokonał w grudniu 2014 roku na KSW 29 Vaso Bakocevica.

Kleber Koike Erbst znajduje się na fali czternastu kolejnych zwycięstw. Po tym, jak w debiucie na KSW wybornie rozprawił się z Anzorem Azhievem, trafiając do naszego cyklu Trzech Wspaniałych, zanotował jeszcze dwa zwycięstwa, poddając w czerwcu jednego wieczoru dwóch rywali na gali Rebel FC 3Takahiro Ashidę oraz weterana WEC oraz UFC, a swego czasu czołowego zawodnika na świecie, Miguela Torresa.

Ostatnia walka Klebera:

https://www.youtube.com/watch?t=210&v=bGFMxl1Y2Lg

Polaka, któremu w dwóch ostatnich zwycięstwach dopisało trochę szczęścia, czeka piekielnie trudne zadanie, bo Japończyk z brazylijskimi korzeniami to kawał utalentowanego speca od walki na chwyty, który także w stójce radzi sobie bardzo przyzwoicie.

W drugim pojedynku dodanym do karty walk KSW 33 powracający po porażce z Kleberem Koike Erbstem Anzor Azhiev stanie naprzeciwko powracającego do Polski – po dwóch porażkach na galach KSW i odbudowaniu się pięcioma kolejnymi triumfami – Vaso Bakocevica. Co ciekawe, Czarnogórzec wcześniej, 3 października, stoczy jeszcze walkę w Emiratach Arabskich, gdzie jego rywalem będzie Waylon Lowe (15-7).

Obaj zawodnicy słyną z agresji i dynamiki, ale jeśli Psychopata nie nabawi się w poprzedzającej starcie w Krakowie walce żadnego urazu, jego przewaga doświadczenia może okazać się kluczem do utemperowania ofensywnych zapędów Czeczena.

Aktualna karta walk gali KSW 33:

84 kg.: Michał Materla vs. Mamed Khalidov – o pas kategorii średniej
120 kg.: Karol Bedorf vs. Michał Kita – o pas kategorii ciężkiej
66 kg.: Artur Sowiński vs. Kleber Koike Erbst – o pas kategorii piórkowej
84 kg.: Tomasz Drwal vs. Aziz Karaoglu
66 kg.: Anzor Azhiev vs. Vaso Bakocevic
57 kg: Katarzyna Lubońska vs. Kamila Porczyk

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.