Polskie MMAUFC

Bartosz Fabiński vs. Michel Prazeres na UFC Fight Night 140

W swoim czwartym występie w oktagonie Bartosz Fabiński stanie naprzeciwko rozpędzonego siedmioma wiktoriami z rzędu Michela Prazeresa podczas gali UFC Fight Night 140.

Bartosz Fabiński (14-2) powróci do akcji podczas zaplanowanej na 17 listopada w Buenos Aires gali UFC Fight Night 140, gdzie skrzyżuje rękawice z Michelem Prazeresem (25-2). O zestawieniu nieoficjalnie poinformował portal MMABrasil.com.br.
Niepokonany od ponad pięciu lat Polak, który wygrał siedem ostatnich walk, podczas lipcowej gali UFC Fight Night 134 powrócił do akcji po prawie trzyletniej przerwie. I powrócił udanie, bo pewnie wypunktował Emila Webera Meeka, dokładając do swojego rekordu trzecie zwycięstwo w oktagonie. Wcześniej również decyzjami sędziowskimi pokonywał Garretha McLellana oraz Hectora Urbinę.

Z kolei Michel Prezeres wygrał dziewięć z dotychczasowych jedenasty walk pod sztandarem UFC, jedynych porażek doznając z rąk Paulo Thiago w debiucie oraz Kevina Lee. Obecnie natomiast znajduje się na fali aż siedmiu wiktorii. W trzech z tych walk nie zmieścił się jednak w limicie kategorii lekkiej, w rezultacie ostatnio debiutując w 170 funtach – podczas majowej gali UFC Fight Night 129 niejednogłośnie wypunktował Zaka Cummingsa.

Obaj zawodnicy wyróżniają się przede wszystkim w swoich ciągotkach do pracy w klinczu oraz z góry w parterze. Brazylijczyk może mieć po swojej stronie przewagę stójkową oraz szybkościową, ale pomimo tego, że jest silny jak tur, to w obszarze zapaśniczym może mieć problemy ze znacznie większym Polakiem. Ponadto Prazeres ma już na karku 37 lat, a więc najlepsze czasy ma już raczej za sobą. Jeśli jednak będzie w stanie bronić się przed obaleniami Fabińskiego, może sprawić naszemu reprezentantowi sporo problemów.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Michel Prazeres – 1.70
Bartosz Fabiński – 2.10

Wstępny typ:

Bartosz Fabiński

Rozpiska UFC Fight Night 140

Walka wieczoru

170 lbs: Santiago Ponzinibbio (26-3) vs. Neil Magny (21-6)

Pozstałe

185 lbs: Cezar Ferreira (13-6) vs. Tom Breese (11-1)
170 lbs: Bartosz Fabiński (14-2) vs. Michel Prazeres (25-2)
205 lbs: Khalil Rountree (7-2) vs. Johnny Walker (14-3)
145 lbs: Enrique Barzola (15-3-1) vs. Nad Narimani (11-2)
115 lbs: Poliana Botelho (7-1) vs. Cynthia Calvillo (6-1)
125 lbs: Veronica Macedo (5-2-1) vs. Maryna Moroz (8-3)

*****

Abdulmanap Nurmagomedov: „Na pewne rzeczy pozwalamy – niczego nie przebaczamy”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button