UFC

Anthony Birchak vs. Dileno Lopes na UFC Fight Night 90

W starciu o utrzymanie w UFC zmierzą się dwaj zawodnicy będący na wylocie – Anthony Birchak i Dileno Lopes.

Rozpiska gali UFC Fight Night 90, która odbędzie się 7 lipca w Las Vegas, inaugurując 3-dniowy maraton z UFC została uzupełniona o zestawienie w kategorii koguciej pomiędzy Amerykaninem Anthonym Birchakiem (11-3) i Brazylijczykiem Dileno Lopesem (19-2).

29-letni Birchak w debiucie szybko odklepał skrętówkę Ianowi Entwistle’owi, by potem jednak szybko i efektownie ubić Joego Soto. Ostatnio jednak, na listopadowej gali UFC Fight Night 77, postawiono przed niego Thomasa Almeidę, który zafundował mu pierwszą w karierze porażkę przez nokaut.

28-letni Dileno Lopes stoczył dotychczas jedną walkę pod banderą UFC. W sierpniu ubiegłego roku w finale turnieju kategorii koguciej 4. sezonu brazylijskiego The Ultimate Fighter przegrał przez jednogłośną decyzję z Reginaldo Vieirą.

Przegranego tylko cud uchroni przed zwolnieniem z organizacji.

Brazylijczyk to wszechstronny zawodnik, ale w starciu z Birchakiem poszuka parteru – jeśli go znajdzie, będzie miał przewagę w walce na chwyty. W stójce warunki fizyczne Amerykanina oraz jego całkiem przyzwoita – choć daleka od ideału – praca bokserska powinna pomóc mu szermierce na pięści i kopnięcia

Rozpiska UFC Fight Night 90

155 lbs: Rafael dos Anjos (25-7) vs. Eddie Alvarez (27-4) – o pas kategorii lekkiej
265 lbs: Derrick Lewis (15-4) vs. Roy Nelson (21-12)
155 lbs: Joe Duffy (14-2) vs. Mitch Clarke (11-3)
135 lbs: Anthony Birchak (11-3) vs. Dileno Lopes (19-2)

Wszystkie informacje o gali: KLIK

Powiązane artykuły

Sprawdź też
Close
Back to top button