UFC

Joe Duffy vs. Mitch Clarke na UFC Fight Night 90

Joe Duffy skrzyżuje rękawice z Mitchem Clarkiem na gali UFC Fight Night 90.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Josephem Duffym (14-2) i Michem Clarkiem (11-3) został dodany do rozpiski gali UFC Fight Night 90, która odbędzie się 7 lipca w Las Vegas, rozpoczynając trzydniowy maraton z UFC. O starciu oficjalnie poinformowała organizacja.

Irlandczyk rozpoczął przygodę z amerykańskim gigantem od dwóch efektownych zwycięstw w 2015 roku – ubił Jake Lindsey’a i poskręcał Ivana Jorge’a. W styczniu tego roku na gali UFC 195 stanął jednak naprzeciwko Dustina Poiriera, który okazał się wyzwaniem ponad jego możliwości – Duffy przegrał po jednogłośnej decyzji sędziowskiej.

Amerykanin bije się w UFC od 2011 roku, ale z uwagi na częste kontuzje walczy rzadko. Dotychczas stoczył pięć walk, zwyciężając tylko dwie z nich. Jego seria dwóch zwycięstw – nad Johnem Maguire oraz Alem Iaquintą – została ostatnio, na gali UFC Fight Night 63 w kwietniu zeszłego roku – przerwana przez Michaela Chiesę, który go wypunktował.

Obaj powalczą o podniesienie się po ostatnich porażkach.

Trudno nie upatrywać wyraźnego faworyta tego pojedynku w osobie Irlandczyk, który powinien mieć bardzo wyraźną przewagę w stójce. Nie ma może najlepszych defensywnych zapasów, ale te ofensywne Amerykanina są co najwyżej przeciętne, więc szanse na to, by przenosił walkę do parteru, gdzie powinien teoretycznie mieć przewagę, nie są duże. Ot, walka na odbudowanie dla Duffy’ego.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 90:

155 lbs: Rafael dos Anjos (25-7) vs. Eddie Alvarez (27-4) – o pas kategorii lekkiej
155 lbs: Joe Duffy (14-2) vs. Mitch Clarke (11-3)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button