UFC

Derrick Lewis vs. Roy Nelson na UFC Fight Night 90

Pojedynek pomiędzy Derrickiem Lewisem i Roy’em Nelsonem został dodany do rozpiski UFC Fight Night 90.

Wyczekiwane od dłuższego czasu starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy dwoma kowadłorękimi zawodnikami, Roy’em Nelsonem (21-12) i Derrickiem Lewisem (15-4), zostało dodane do karty walk gali UFC Fight Night 90, która odbędzie się 7 lipca w Las Vegas. Informację podał portal EpicMMA.nl.

Nelson w swojej ostatniej walce, na gali UFC Fight Night 82 w lutym, wypunktował Jareda Rosholta, przerywając serię trzech kolejnych porażek – z Markiem Huntem, Alistairem Overeemem i Joshem Barnettem – i tym samym najprawdopodobniej ratując się przed zwolnieniem.

Natomiast Lewis wygrał sześć z ośmiu pojedynków pod banderą UFC. Obecnie znajduje się na fali trzech zwycięstw przez nokauty – fundował je kolejno Viktorowi Peście, Damianowi Grabowskiemu i ostatnio, w Zagrzebiu na UFC Fight Night 86, Gabrielowi Gonzadze.

Zwycięzca utoruje sobie drogę do walki z zawodnikami ze ścisłej czołówki kategorii ciężkiej.

Lewis będzie bez wątpienia dysponował przewagą siłową, jest też znacznie młodszy, ma lepszą kondycję i prawdopodobnie znajduje się w najlepszym etapie swojej kariery. Jego gnp jest piekielnie mocne, a i praca bokserska prezentuje się nieporównanie lepiej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Nelson to jednak stary wyga, który z wielu pieców chleb już jadł i kto wie, czy nie spróbuje zwierzęcej agresji Czarnej Bestii wykorzystać przeciwko niemu w jakiejś kontrze.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 90:

155 lbs: Rafael dos Anjos (25-7) vs. Eddie Alvarez (27-4) – o pas kategorii lekkiej
265 lbs: Derrick Lewis (15-4) vs. Roy Nelson (21-12)
155 lbs: Joe Duffy (14-2) vs. Mitch Clarke (11-3)

Wszystkie informacje o gali: KLIK

Powiązane artykuły

Sprawdź też
Close
Back to top button