KSWPolskie MMA

Ani grama krytyki nie stwierdzono! Mamed z wielkim uznaniem o zwycięstwie Pudziana!

Mamed Khalidov zabrał głos na temat niezwykle cennego zwycięstwa Mariusza Pudzianowskiego z Michałem Materlą.
Zeszłotygodniowa wiktoria Mariusza Pudzianowskiego, który w ramach gali KSW 70 w Łodzi brutalnie rozprawił się z faworyzowanym Michałem Materlą, wywołała całe spektrum reakcji ze strony środowiska zawodników.

Borys Mańkowski nie szczędził Pudzianowi komplementów, podkreślając ogromny progres, jaki poczynił. Delikatnie głowę popiołem posypał też Daniel Omielańczuk, który przed walką zdecydowanie faworyzował szczeccinianina.
Inaczej do tematu podszedł Szymon Kołecki, który również co prawda stawiał zdecydowanie na Berserkera, ale po walce obwieścił, że zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego z rozbitym, leciwym już i przenoszącym się o dwie kategorie wyżej rywalem powodem do dumy być nie może.

Jeszcze dalej zawędrował sposobiący się do powrotu do KSW Marcin Różalski. Zawodnik z Płocka podkreślił, że Materla nadal jest lepszym zawodnikiem, a Pudzianowski nadal nie ma na niego żadnego argumentu. Wykorzystał też temat zwycięstwa do Pudziana do obsmarowania go za rzekome wybrzydzanie w temacie rywali czy niedostateczną działalność charytatywną.

Jak natomiast na występ byłego strongmana zapatruje się łączony już w bitewną parę z nim Mamed Khalidov? O to zapytał go Filip Lewandowski w wywiadzie dla Centrum Medycznego MML.– Na pewno też to zaważyło, ale… – powiedział Mamed, zapytany o różnice wagowe. – Obaj są legendami, tylko że Mariusz jest legendą również w strongmanach – i też w MMA. Tu nie ma co umniejszać Mariuszowi. Mariusz jest znakomitym zawodnikiem MMA i nie miał lekkiego zadania też Michał. Walczył z zawodnikiem, który jest od niego o 20 kilogramów cięższy. Naturalna waga Michała podczas walki to jest 90 kg, bo do 84 kg zbija. Duża różnica wagi zatem.

– Poziom? To nie jest u Mariusza ten sam poziom co 6-7 lat temu. Jest już o wiele lepszy.

– Czy się zdziwiłem? Nie zdziwiłem się, bo to w każdą stronę mogło pójść. Mógł tam Mariusz paść, mogła być decyzja, każde rozwiązanie było możliwe, więc… To jest taki sport. Takie ryzyko jest wpisane w tą dyscyplinę.

Mariusz Pudzianowski może obecnie pochwalić się serią aż pięciu zwycięstw przez nokauty – to najlepszy wynik w jego sportowej karierze.
– Widać postępy – podkreślił Mamed. – Ma 45 lat, a widzieliśmy, jak się ruszał na tej walce. Kiwki. Nowe rzeczy wprowadził. Szybki, silny, zmyłki robił, ruszał się. Pomimo swojego wieku, on się rozwija cały czas.

Co zaś tyczy się potencjalnej walki z Mariuszem Pudzianowskim, Mamed Khalidov nie wierzy, aby udało się ją zorganizować. Jak przyznał, łączą go zbyt bliskie relacje z trenerami Pudziana Arbim Shamaevem i Anzorem Azhievem. Były mistrz wagi średniej nadal celuje w rewanżowe starcie z Roberto Soldiciem.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button