Absolute Championship BerkutRosyjskie MMA

ACB 67 – zapowiedź i aktualna rozpiska

Karta walk gali ACB 67, która odbędzie się 19 sierpnia w Groznym, już teraz, po ogłoszeniu ledwie kilku pojedynków, zapowiada się doskonale.

W pojedynku wieczoru do akcji powróci mistrz kategorii półśredniej Brett Cooper (23-12), który wywalczył złoto w grudniu zeszłego roku, po kontrowersyjnym przerwaniu sędziowskim kończąc Aslambeka Saidova. Amerykanin położy na szali pas w starciu z Mukhamedem Berkhamovem (12-1), który pod banderą czeczeńskiej organizacji stoczył już cztery zwycięskie – rozstrzygnięte przed czasem – walki, ostatnio pierwszą w karierze porażkę fundując Sharafowi Davlatmurodovowi.

Co-main eventem wydarzenia będzie starcie mistrza kategorii ciężkiej Denisa Goltsova (19-4), który utorowawszy sobie drogę do pasa dwoma zwycięstwami i odebrawszy go kilka miesięcy temu Salimgerey’owi Rasulovowi, będzie go bronił po raz pierwszy w konfrontacji z Mukhumatem Vakhaevem (5-4-1). Czeczen przegrał co prawda cztery z pierwszych sześciu pojedynków w karierze, ale ostatnio złapał wiatr w żagle, zwyciężając trzy walki z rzędu i w ten sposób docierając do titleshota, gdzie najpewniej zastąpił byłego już zawodnika ACB Michała Andryszaka.

W kluczowym starciu dla układu sił w kategorii średniej – gdzie panuje obecnie bezkrólewie – rozpędzony serią aż pięciu kolejnych zwycięstw i okupujący 1. miejscu w rankingu Albert Duraev (9-3) pójdzie w tany z mającym na koncie dwie wiktorie z rzędu Alexey’em Butorinem (12-1), który jest obecnie sklasyfikowany 3. miejscu. Wydaje się, że sędziowie punktowi nie będą w tym pojedynku potrzebni – z łącznie 25 walk, jakie obaj stoczyli, aż 24 zakończyły się przed czasem.

W kategorii piórkowej dojdzie do doskonale zapowiadającej się konfrontacji młodości z doświadczeniem – świetnie rokujący 22-letni Yusuf Raisov (10-1) pójdzie na pięści z zaprawionym w bojach byłym pretendentem do pasa kategorii lekkiej WSoF 36-letnim Luisem Palomino (26-13).

Czeczen ostatnio nie dał żadnych szans Valdinesowi Silvie, poddając go w pierwszej rundzie i powracając w ten sposób na ścieżkę zwycięstw po pierwszej zawodowej porażce, jaką zafundował mu wcześniej mistrz 145 funtów Marat Balaev. Z kolei Peruwiańczyk pod banderą ACB przeżywa drugą młodość – w debiucie ubił faworyzowanego Musę Khamanaeva, a ostatnio pewnie wypunktował Marcosa Schmitza. Zwycięzca znajdzie się o krok od walki o złoto kategorii piórkowej.

Do klatki powróci też były już mistrz 135 funtów Magomed Magomedov (13-2), który po utracie tytułu na rzecz Petra Yana powalczy o powrót na zwycięskie tory, stając w szranki z niepokonanym Brytyjczykiem Deanem Garnettem (9-0-1), który ma za sobą udany debiut w ACB – zadał pierwszą w karierze porażkę Michaelowi Tobinowi.

Rozpiska ACB 67

Walka wieczoru

77 kg: Brett Cooper (23-12) vs. Mukhamed Berkhamov (12-1) – o pas mistrzowski

Co-main event

120 kg: Denis Goltsov (19-4) vs. Mukhumat Vakhaev (5-4-1)

Pozostałe

84 kg: Albert Duraev (9-3) vs. Alexey Butorin (12-1)
66 kg: Yusuf Raisov (10-1) vs. Luis Palmino (26-13)
61 kg: Magomed Magomedov (13-2) vs. Dean Garnett (9-0-1)
61 kg: Evgeniy Lazukov (10-3) vs. Shamil Shakhbulatov (7-1)

*****

Maciej Kawulski o Mamedzie i ACB: „Byłoby nieelegancko, gdyby próbowali budować mu walki na naszym rynku”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button