Walka Damiana Grabowskiego z Christianem Colombo przełożona na UFC on FOX 25


Matchmakerzy UFC powrócili do zestawienie Damiana Grabowskiego z Christianem Colombo, które według najnowszych planów odbędzie się na lipcowej gali UFC on FOX 25.

Pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Damianem Grabowskim (20-4) i Christianem Colombo (8-2-1), który kilka dni temu został z uwagi na kontuzje obu zawodników skreślony z karty walk gali UFC Fight Night 109 w Sztokholmie, odbędzie się 22 lipca podczas gali UFC on FOX 25 w Long Island. Przełożenie walki potwierdził na Facebooku Grabowski.

Obaj zawodnicy powalczą o utrzymanie się pod banderą amerykańskiego giganta. Polak przegrał dwie dotychczasowe walki, Duńczyk natomiast pierwszą zremisował, w drugiej skończył na tarczy.

Poniżej wstępna analiza, którą przedstawiliśmy przy okazji ogłoszenia walki na galę w Sztokholmie.

Colombo to dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi kickbokser i choć nasz zawodnik powinien dysponować przewagą szybkościową, to wdawanie się w wymiany stójkowe z Duńczykiem będzie niebezpieczne. W parterze natomiast Grabowski powinien dysponować sporą przewagą – jeśli przenieść tam walkę.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Damian Grabowski – 1.70
Christian Colombo – 2.10
Rozpiska UFC on FOX 25

Walka wieczoru

185 lbs: Chris Weidman (13-3) vs. Kelvin Gastelum (14-2)

Pozostałe

135 lbs: Thomas Almeida (22-1) vs. Jimmie Rivera (20-1)
205 lbs: Gian Villante (15-8) vs. Patrick Cummins (9-4)
155 lbs: Chris Wade (11-3) vs. Frankie Perez (10-3)
145 lbs: Darren Elkins (22-5) vs. Dennis Bermudez (16-6)
265 lbs: Damian Grabowski (20-4) vs. Christian Colombo (8-2-1)

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!