Kelvin Gastelum krytycznie o planach zestawienia walki Whittaker vs. Rockhold


Celujący w starcie o złoto kategorii średniej Kelvin Gastelum zdecydowanie nie jest zachwycony planami zestawienia walki Roberta Whitakera z Lukiem Rockholdem na UFC 221.

Jeszcze wczoraj na wieść o mistrzowskich aspiracjach Luke’a Rockholda, który w programie The MMA Hour obwieścił, że nieszczególnie interesuje go starcie z Yoelem Romero, bo bez rywala pozostaje Robert Whittaker, również garnący się do pojedynku o złoto Kelvin Gastelum pozwolił sobie porównać swoje dokonania i zasługi z tymi byłego mistrza.

A: w ciągu 18 miesięcy walczył raz przeciwko gościowi, którego nie było nawet w UFC rok temu.

B: w ciągu 12 miesięcy walczył cztery razy, w tym w ostatnich 8 miesiącach trzy razy w walkach wieczoru przeciwko byłym mistrzom z czołowej dziesiątki dywizji. *Nie ma za sobą kariery modela
Dziś natomiast przewidywania Luke’a Rockholda względem Georgesa Saint-Pierre’a nabrały realnych kształtów. Amerykanin przekonywał bowiem, że Kanadyjczyk za nic w świecie nie będzie bronił pasa mistrzowskiego 185 funtów – i w takim właśnie tonie wypowiedział się Rush.

To jednak bez większego znaczenia, bo z podobnego założenia wychodził też przecież Kelvin Gastelum. Rzecz jednak w tym, że wczoraj pojawiły się też doniesienia o szykowanej na lutową galę UFC 221 mistrzowskiej potyczce pomiędzy Whittakerem i Rockholdem – a to już zdecydowanie nie przypadło Gastelumowi do gustu.

Dźwięk pierdnięcia

To było 18 długich miesięcy walki, treningów i kolejnej walki raz za razem. Powinienem był chyba jednak zamiast tego zrobić sobie przerwę przez 18 miesięcy, żeby dostać walkę o pas.

Robię sobie przerwę.
Odbuduję się, stworze nowe struktury i będę lepszy!

Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu kategorii średniej Luke Rockhold od czasu utraty pasa mistrzowskiego na rzecz Michaela Bispinga w czerwcu ubiegłego roku stoczył tylko jedną walkę, pokonując Davida Brancha.

Z kolei Gastelum wygrał cztery – formalnie: trzy, bo wynik jego pojedynku z Vitorem Belfortem zmieniono na no-contest – z pięciu walk w kategorii średniej. Jedynej porażki doznał w pojedynku z Chrisem Weidmanem, po której podniósł się niedawną efektowną wiktorią z Michaelem Bispingiem.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #2 – podsumowanie UFC 218 i polskich gal


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. gdyby ubił Weidmana to jego miauczenie uznałbym za zasadne, ale wobec tego jak skończył to powinien zamknąć mordę i czekać cierpliwie w kolejce, a nuż Luke sobie wypadnie


  2. 


  3. Zawsze darzyłem sympatia Kelvina, ale od jakiegos czasu zaczynam przecierać oczy czytajac jego wypowiedzi.
    Kelvinek nie dosc, ze poległ przed czasem w starciu z Chrisem stosunkowo niedawno(ktoremu z twarzy zrobil tatara wlasnie ten "Model") to na dodatek facet ma problemy ze zrobieniem wagi bedac krasnalem.