UFC

Robert Whittaker vs. Luke Rockhold wstępnie szykowane na UFC 221

Wedle nieoficjalnych doniesień, pojedynek pomiędzy Robertem Whittakerem i Lukiem Rockholdem jest wstępnie planowany na lutową galę UFC 221 w Perth.

Wygląda na to, że Luke Rockhold może w końcu otrzymać upragnioną szansę walki o pas mistrzowski kategorii średniej. Jak bowiem poinformował nieoficjalnie dziennikarz Ariel Helwani, UFC rozpoczęło wstępne rozmowy na temat zestawienia Amerykanina z tymczasowym mistrzem Robertem Whittakerem. W grę wchodzi gala UFC 221, która odbędzie się 10 lutego w australijskim Perth.

Robert Whittaker nie ukrywał w ostatnich tygodniach, że z wielką przyjemnością stanąłby w szranki z Georgesem Saint-Pierrem, który podczas nowojorskiej gali UFC 217 zdetronizował Michaela Bispinga. Jak się jednak okazało, Kanadyjczyk boryka się z poważnym zapaleniem jelita grubego i nie wiadomo, kiedy będzie w stanie powrócić do oktagonu – nie wspominając o tym, że nie wiadomo, czy będzie w ogóle bronił złota w 185 funtach.

Rozpędzony ośmioma z rzędu zwycięstwami – w tym siedmioma w kategorii średniej, do której zawitał po średnio udanej przygodzie ze 170 funtami – Australijczyk zdobył tymczasowy pas w lipcu tego roku, podczas lipcowej gali UFC 213 wypunktowując Yoela Romero.

Z kolei Luke Rockhold po utracie pasa w czerwcu ubiegłego roku na rzecz Michaela Bispinga pauzował przez ponad rok, do akcji wracając we wrześniu tego roku. Podczas gali UFC Fight Night 116 w Pittsburghu ubił i ostatecznie poddał Davida Brancha.

Amerykanin nie wyglądał najlepiej w swoim ostatnim występie, szczególnie w obszarze kickbokserskim. To tam walkę spróbuje rozwiązać Whittaker, który w szermierce na pięści i kopnięcia powinien rozdawać karty. Biorąc zaś pod uwagę jego defensywę zapaśniczą, Rockholda będzie czekało nie lada wyzwanie, aby przenieść walkę do parteru, gdzie jest z góry prawdopodobnie najbrutalniejszym i najskuteczniejszym zawodnikiem w całym UFC. Miejsce walki oraz aspekty kondycyjne i szybkościowe również powinny być po stronie mistrza, podczas gdy przewagą gabarytów oraz siłową cieszyć powinien się pretendent.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Robert Whittaker – 1.50
Luke Rockhold – 2.50

Rozpiska UFC 221

Walka wieczoru

185 lbs: Robert Whittaker (19-4) vs. Luke Rockhold (16-3) – o pas mistrzowski

Pozostałe

155 lbs: Donald Cerrone (32-10) vs. Mairbek Taisumov (26-5)
205 lbs: Tyson Pedro (6-1) vs. Saparbek Safarov (8-1)
125 lbs: Ben Nguyen (17-6) vs. Jussier Formiga (20-5)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #2 – podsumowanie UFC 218 i polskich gal

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button