Zubaira Tukhugov i Abubakar Nurmagomedov zawieszeni i ukarani przez Komisję w Nevadzie za UFC 229

Podczas dzisiejszego posiedzenia Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie podjęto decyzje nie tylko w kwestii kar dla Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora – ale także Abubakara Nurmagomedova i Zubairy Tukhugova.

W awanturach po październikowej gali UFC 229 w Las Vegas, zainicjowanych przez Khabiba Nurmagomedova, czynny udział wzięli też dwaj zawodnicy z jego narożnika – Abubakar Nurmagomedov i Zubaira Tukhugov.
Gdy Dagestański Orzeł zaatakował orlim lotem Dillona Danisa, chaos zapanował też w klatce, gdzie doszło do wymiany ciosów między Conorem McGregorem i Abubakarem Nurmagomedovem oraz Zubairą Tukhugovem. Z nagrań wynika, że to Irlandczyk wyszedł z tych spięć obronną ręką, dosięgając Dagestańczyka i Czeczena.

Ostatecznie komisarze zdecydowali o takiej samej karze dla obu zawodników – wojującego pod sztandarem UFC Zubairy Tukhugova i związanego z PFL Abubakara Nurmagomedova. Obaj zostali zawieszeni na rok – licząc od 6 października 2018 – i ukarani $25 tys. grzywny.

Khabib Nurmagomedov został natomiast zawieszony na 9 miesięcy – z możliwością redukcji do 6 miesięcy – i ukarany w kwocie $500 tys., natomiast Conor McGregor nie będzie mógł walczyć przez 6 miesięcy i musi zapłacić $50 tys.

Nad losem czasowo zawieszonego Dillona Danisa komisarze pochylą się na kolejnym posiedzeniu.

*****

Aaron Pico – przekłuty balon czy zagubiony geniusz?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply