OFICJALNIE: Khabib Nurmagomedov ukarany 9-miesięcznym zawieszeniem za awantury po UFC 229

Podczas dzisiejszego posiedzenia w Las Vegas Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie podjęła decyzje w sprawie kary dla Khabiba Nurmagomedova za awantury po gali UFC 229.

Mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov został ukarany 9-miesięcznym zawieszeniem za burdy po gali UFC 229, która odbyła się 6 października w Las Vegas. Dodatkowo, Dagestańczyka obciążono w kwocie $500 tys.
Kara zawieszenie może zostać skrócona, jeśli Dagestański Orzeł weźmie udział w udokumentowanej kampanii przeciwko przemocy w Navadzie. W takim scenariuszu jego zawieszenie zostanie skrócone o trzy miesiące – do sześciu miesięcy.

Jeśli Nurmagomedov weźmie udział w takowej kampanii w jednym z trzech ostatnich miesięcy 9-miesięcznego zawieszenia, wówczas dobiegnie ono końca.

Rola Dagestańskiego Orła w rozpętanej przezeń awanturze nie była szczegółowo analizowana przez komisarzy – warunki kary zostały bowiem ustalone z obozem zawodnika i jedynie poddane pod głosowanie.

9-miesięczny okres zawieszenia – liczony oczywiście od daty gali UFC 229 – dobiega końca 6 lipca. Natomiast jeśli mistrz weźmie udział w społecznej kampanii przeciwko przemocy, wówczas jego zawieszenie dobiegnie końca już 6 kwietnia – a to oznacza, że zdąży na galę UFC 236, która odbędzie się 13 kwietnia.

Wydaje się, że to jedyny możliwy termin jego powrotu przed rozpoczynającym się 5 maja Ramadanem.

Podczas tego samego posiedzenia Komisja ukarała też 6-miesięcznym zawieszeniem Conora McGregora.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

5 Comments

 1. Ali

  29 stycznia 2019 at 18:32

  na miejscu khabiba skrocilbym zawieszenie do 6 miesiecy a nie walczyl dopoki jego ziomki nie zostana odwieszone

 2. Pingback: OFICJALNIE: Conor McGregor ukarany za awantury po UFC 229 - Lowking.pl

 3. JonesElBones

  29 stycznia 2019 at 19:06

  Pół k*@wa miliona dolarów?
  Skandal skandal i jeszcze raz skandal :)

 4. czacha

  29 stycznia 2019 at 19:25

  A Conor nie może brać udziału w kampanii i skrócić kary?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply