UFC

OFICJALNIE: Khabib Nurmagomedov ukarany 9-miesięcznym zawieszeniem za awantury po UFC 229

Podczas dzisiejszego posiedzenia w Las Vegas Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie podjęła decyzje w sprawie kary dla Khabiba Nurmagomedova za awantury po gali UFC 229.

Mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov został ukarany 9-miesięcznym zawieszeniem za burdy po gali UFC 229, która odbyła się 6 października w Las Vegas. Dodatkowo, Dagestańczyka obciążono w kwocie $500 tys.
Kara zawieszenie może zostać skrócona, jeśli Dagestański Orzeł weźmie udział w udokumentowanej kampanii przeciwko przemocy w Navadzie. W takim scenariuszu jego zawieszenie zostanie skrócone o trzy miesiące – do sześciu miesięcy.

Jeśli Nurmagomedov weźmie udział w takowej kampanii w jednym z trzech ostatnich miesięcy 9-miesięcznego zawieszenia, wówczas dobiegnie ono końca.

Rola Dagestańskiego Orła w rozpętanej przezeń awanturze nie była szczegółowo analizowana przez komisarzy – warunki kary zostały bowiem ustalone z obozem zawodnika i jedynie poddane pod głosowanie.

9-miesięczny okres zawieszenia – liczony oczywiście od daty gali UFC 229 – dobiega końca 6 lipca. Natomiast jeśli mistrz weźmie udział w społecznej kampanii przeciwko przemocy, wówczas jego zawieszenie dobiegnie końca już 6 kwietnia – a to oznacza, że zdąży na galę UFC 236, która odbędzie się 13 kwietnia.

Wydaje się, że to jedyny możliwy termin jego powrotu przed rozpoczynającym się 5 maja Ramadanem.

Podczas tego samego posiedzenia Komisja ukarała też 6-miesięcznym zawieszeniem Conora McGregora.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Komentarze: 5

Dodaj komentarz

Back to top button