OFICJALNIE: Conor McGregor ukarany za awantury po UFC 229

Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie podjęła podczas dzisiejszego posiedzenia decyzję w sprawie kary dla Conora McGregora za bijatyki po październikowej gali UFC 229.

Podczas dzisiejszego posiedzenia w Las Vegas były mistrz kategorii piórkowej i lekkiej Conor McGregor został przez Stanową Komisję Sportową w Nevadzie ukarany 6-miesięcznym zawieszeniem i $50 tys. za awantury po gali UFC 229.
Oznacza to, że zawieszenie Irlandczyka dobiegnie końca 6 kwietnia tego roku.

Kara jest wynikiem porozumienia, do jakiego obóz McGregora doszedł z komisarzami – dlatego jego rola w awanturze nie była szczegółowo analizowana publicznie. Zamiast tego komisarze poddali pod głosowanie ustalone z Irlandczykiem warunki kary – i uzyskali akceptację w stosunku 4-1.

Co ciekawe, komisarze zasugerowali też możliwość podjęcia akcji dyscyplinarnych przeciwko Notoriousowi, jeśli ten… będzie kontynuował tak ostry trashtalk w drodze do swoich walk.

Tymczasem podczas tego samego posiedzenia karą 9-miesięcznego zawieszenia – z możliwością skrócenia do 6 miesięcy – został ukarany Khabib Nurmagomedov.

*****

OFICJALNIE: Khabib Nurmagomedov ukarany 9-miesięcznym zawieszeniem za awantury po UFC 229

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply