„Zawstydzasz mnie tutaj!” – Bisping zachwycony analizą walki Błachowicz vs. Rakić autorstwa Smitha

Anthony Smith podjął się analizy marcowej walki Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem.
Do bardzo ważnej dla układu sił w kategorii półciężkiej UFC walki pomiędzy jej byłym mistrzem Janem Błachowiczem i od dawna łypiącym w kierunku tronu Aleksandarem Rakiciem pozostały jeszcze ponad dwa miesiące – zwieńczy ona galę UFC Fight Night, która odbędzie się 26 marca w Ohio – ale w przestrzeni medialnej pojawiają się już pierwsze jej analizy.
O takową w najnowszym odcinku podcastu Believe You Me Michaela Bispinga pokusił się Anthony Smith, który w sierpniu 2020 roku zmierzył się z Serbem, przegrywając jednogłośną decyzją sędziowską.

Jak Amerykanin widzi starcie Cieszyńskiego Księcia z Rakietą?

– To prawdopodobne jedno z korzystniejszych zestawień ze ścisłej czołówki dla Jana Błachowicza – powiedział Smith. – Podkreślałem to bardzo mocno w drodze do walki Błachowicza z Izzym: Jan Błachowicz jest niebywale mocny w radzeniu sobie z zawodnikami mocno opierającymi swoją grę na kopnięciach. To imponujące.

– Możecie to obejrzeć jeszcze raz. Inkasuje naprawdę niewiele kopnięć. Ludzie próbują go kopać, bo jakby siermiężnie porusza się do przodu, ale poradził sobie z kopnięciami Adesanyi bardzo, bardzo dobrze. To było niebywale imponujące. Podobnie w poprzednich walkach.– Rakić jest właśnie gościem, który dużo kopie, a znacznie mniej boksuje. W ten sposób sprawił mi na początku naszej walki wiele problemów. Rąbnął mnie dwoma naprawdę mocnymi kopnięciami, po których z mojej łydki nic już nie zostało, więc…

– Nie sądzę, aby (Rakić) wygrał walkę na kopnięcia, a nie lubi dystansu bokserskiego. Jan Błachowicz jest zawodnikiem, który wywiera presję i wchodzi w półdystans, a do tego dobrze radzi sobie z kopnięciami. Uważam też, że jest lepszym zapaśnikiem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Pomijając więc jakiś niespodziewany nokaut, uważam, że zawodnikiem lepszym technicznie, który posiada też więcej dróg do zwycięstwa, jest Jan Błachowicz. Chociaż nie można oczywiście pomijać mocy i niesamowitego atletyzmu Rakicia. Gość jest przeokrutnie pewny siebie. Trudno zachwiać jego wiarę.

Hrabia – który zresztą niedawno gościł Błachowicza i Rakicia w swoim podcaście – był pod wrażeniem przenikliwości Lwiego Serca.
– To była fantastyczna analiza – ocenił zachwycony Bisping. – Naprawdę. Zawstydzasz mnie tutaj.

Dla Jana Błachowicza będzie to pierwsza walka od czasu zeszłorocznej utraty tytułu mistrzowskiego na rzecz Glovera Teixeiry. Aleksandar Rakić znajduje się na fali dwóch zwycięstw, a ostatnio był widziany w akcji w marcu ubiegłego roku, pokonując jednogłośnie Thiago Santosa.
Co zaś tyczy się rozpędzonego serią trzech zwycięstw Anthony’ego Smitha, to niedawno wznowił on lekkie treningi po uporaniu się z problemami zdrowotnymi. Do oktagonu UFC chciałby powrócić w okolicach maja.

Cały podcast poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply