Polskie MMAUFC

Doniesienia: Jan Błachowicz vs. Aleksandar Rakić w planach na 2022

Wedle nieoficjalnych doniesień, pojedynek w wadze półciężkiej pomiędzy Janem Błachowiczem i Aleksandarem Rakiciem jest planowany na początek przyszłego roku.
Ledwie opadł kurz bitewny po przegranej przez Jana Błachowicza (28-9) walce z Gloverem Teixeirą na UFC 267 w Abu Zabi, były już polski mistrz wagi półciężkiej zapowiedział, że zna już wstępny termin i rywala na powrót, z grona tego natychmiast wykluczając Anthony’ego Smitha.
Kilka dni temu gruchnęły natomiast doniesienia o zestawieniu pojedynku Magomeda Ankalaeva z Thiago Santosem, co oznaczało, że jedynym zawodnikiem w czubie 205 funtów bez zaplanowanej walki – a więc idealnym przeciwnikiem dla Cieszyńskiego Księcia – został Aleksandar Rakić (14-2).

I rzeczywiście, w najnowszej odsłonie swojego bloga na Substack dziennikarz Ariel Helwani doniósł, że trwają rozmowy na temat zestawienia Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem. Termin jakoby nie jest jeszcze finalnie ustalony.

Polak stracił pas we wspomnianej potyczce z Gloverem Teixeirą, która przerwała jego serię pięciu zwycięstw, w ramach których sięgnął między innymi po złoto, demolując Dominicka Reyesa, oraz obronił je przed zakusami Israela Adesanyi, zwyciężając jednogłośnie na kartach punktowych.Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu wagi półciężkiej Aleksandar Rakić wygrał sześć z dotychczasowych siedmiu walk pod sztandarem amerykańskiego giganta, jedynej porażki doznając niejednogłośną decyzją w starciu z Volkanem Oezdemirem. Niepowodzenie to austriacki Serb powetował sobie dwoma zwycięstwami jednogłośnymi decyzjami – z Anthonym Smithem i Thiago Santosem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Starcie to nie zapowiada się na przysłowiowy spacerek dla Jana Błachowicza. Aleksandar Rakić to dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi, wszechstronny i bardzo wyrachowany zawodnik, który potrafi odnaleźć się w każdej płaszczyźnie. Młodszy od Polaka o prawie dekadę, prawdopodobnie sporo szybszy. Natomiast w starciach z rywalami obdarzonymi mocnym ciosem – a takim jest Cieszyński Książę – Serb nie grzeszy aktywnością, będąc niebywale ostrożnym. Może stanowić to szansę dla Polaka. Natomiast Bóg jeden raczy wiedzieć, w jakiej formie i przede wszystkim z jakim nastawieniem podejdzie do walki Jan Błachowicz. W dniu walki będzie miał już na karku 39 lat.
Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jan Błachowicz – 1.70
Aleksandar Rakić – 2.15

Wstępny typ:

Aleksandar Rakić

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

Dodaj komentarz

Back to top button