KSWPolskie MMA

„Za Mameda!” – Chuzhigaev planuj zemstę na Soldiciu, Khalidov reaguje

Wygląda na to, że Mamedowi Khalidovowi podoba się perspektywa starcia Ibragima Chuzhigaeva z Roberto Soldiciem.
Niespodziewanie – bo był zdecydowanym bukmacherskim underdogiem – rozprawiwszy się z Tomaszem Narkunem w co-main evencie sobotniej gali KSW 66 w Szczecinie, Ibrahim Chuzhigaev od razu wziął na celownik kolejnego mistrza – Roberto Soldicia.
Zapowiadane w drodze do gali i rzucone Chorwatowi w klatce wyzwanie powtórzył po walce w rozmowie z Pauliną Klimek z KSW.

– My, jako naród czeczeński, nie zostawiamy swoich najdroższych rodaków – powiedział. – Musimy zemścić się za swoich rodaków. Za Mameda Soldicia czeka zemsta. Za Mameda!

Ibragim Chuzhigaev nawiązał oczywiście do grudniowej konfrontacji Roberto Soldicia z Mamedem Khalidovem. Chorwat koncertowo rozmontował i w drugiej rundzie ciężko znokautował Czeczena, odbierając mu mistrzowski tron kategorii średniej.

Wyzwanie rzucone mu przez nowego championa wagi półciężkiej Robocop szybko zaakceptował. Pomysł spodobał się też współwłaścicielowi KSW Martinowi Lewandowskiemu, który określił go mianem „mega zestawienia”.Zestawieniu przyklasnął też… Mamed Khalidov! Wydaje się bowiem, że w takich właśnie kategoriach należy postrzegać poniższy wpis, który były mistrz wagi średniej opublikował na Instagram Stories.
Na ile realne jest zestawienie Soldicia z Chuzhigaevem? W jakim limicie wagowym może do niego dojść? Szerzej o potencjalnych scenariuszach na Lowking.pl pisaliśmy tutaj.

Mamed Khalidov liże natomiast rany po grudniowej porażce z Robocopem. 41-latek zdążył już zapowiedzieć, że jeśli rehabilitacje przebiegnie pomyślnie, wróci do klatki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button