KSWPolskie MMA

„Mega zestawienie” – jednoznaczna deklaracja Martina Lewandowskiego w sprawie kolejnego rywala Roberto Soldicia!

Współdowodzący KSW Martin Lewandowski nie pozostawił żadnych wątpliwości, z kim najchętniej obejrzałby Roberto Soldicia w kolejnym pojedynku.
Opromieniony ciężkim nokautem na Mamedzie Khalidovie podwójny mistrz KSW – zasiada na tronach kategorii średniej i półśredniej – Roberto Soldić wyrasta na najbardziej rozchwytywanego zawodnika walczącego pod sztandarem polskiej organizacji.
Podczas sobotniej gali KSW 66, która odbyła się w Szczecinie, chorwacki rzeźnik został wyzwany do walki przez dwóch zawodników – Ibragima Chuzhigaeva oraz Michała Materlę, choć akurat w przypadku Polaka należałoby raczej użyć terminu „zaproszony”.

Czeczen w co-main evencie gali niespodziewanie odebrał pas mistrzowski wagi półciężkiej wieloletniemu jej królowi Tomaszowi Narkunowi, w świetnym stylu rozbijając wyraźnie faworyzowanego stargardzianina na pełnym dystansie. Po walce rywalizujący na co dzień w wadze średniej Chuzhigaev zapowiedział Soldiciowi, że „będzie następny”. Chorwat szybko na rzuconą mu rękawicę odpowiedział, wyzwanie akceptując.Z kolei powracający pod sztandar KSW Michał Materla znokautował w pierwszej rundzie zawodów Jasona Radcliffe’a, następnie niespodziewanie w pełnych szacunku słowach prosząc Robocopa o rewanż. Do pierwszej walki doszło w listopadzie 2020 roku. Polak miło jej nie wspomina – został bowiem rozbity i ubity w pierwszej rundzie pojedynku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Z kim zatem zdecydowanie nienarzekający na brak opcji Roberto Soldić spotka się w kolejnym pojedynku? Tego póki co nie wiadomo. Natomiast wiadomo, z kim z tej dwójki – Ibragimem Chuzhigaevem czy Michałem Materlą – najchętniej obejrzałby Chorwata współwłaściciel KSW Martin Lewandowski. Polski promotor nie pozostawił w tej sprawie najmniejszych wątpliwości w jednym z komentarzy na Instagramie.
– Roberto vs. Ibragim – dla mnie mega zestawienie – napisał Lewandowski. – Z Materlą na ten moment tego nie widzę i osobiście – nie chciałbym.

W wygasającym latem tego roku kontrakcie z KSW Roberto Soldiciowi pozostał jeszcze jeden li tylko pojedynek, ale szefowie KSW są zdeterminowani, aby zapewnić sobie usługi Chorwata na dłużej.

W jakim limicie wagowym Lewandowski najchętniej obejrzałby starcie Soldicia z Chuzhigaevem? Trudno rzec. Wydaje się natomiast, że Chorwat preferowałby wagę półciężką – stanąłby wówczas przed historyczną szansą sięgnięcia po trzeci pas mistrzowski – a Czeczen kategorię średnią, gdzie mógłby sięgnąć po drugie złoto.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button