KSWPolskie MMA

„Jest już oferta” – jeśli Roberto Soldić przedłuży kontrakt z KSW, będzie jednym z trzech najlepiej zarabiających zawodników

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski opowiedział o rozmowach z Roberto Soldiciem w sprawie przedłużenia umowy.

Jednym z najgorętszych tematów ostatnich tygodni na nadwiślańskiej scenie MMA jest sportowa przyszłość Roberto Soldicia – mistrza wagi półśredniej i średniej KSW oraz największej sportowo gwiazdy organizacji.

Po tym jak Chorwat w grudniu brutalnie rozprawił się z Mamedem Khalidovem, rozsiadając się na tronie 84 kilogramów, w kontrakcie z polskim gigantem została mu jeszcze tylko jedna walka. Jak też niedawno Robocop zdradził, rzeczona umowa dobiega końca w „sierpniu lub wrześniu” tego roku.

Jak obecnie wygląda sytuacja? O to współwłaściciela KSW Martina Lewandowskiego zapytał w najnowszej odsłonie Hejt Parku Maciej Turski.

– Nie będą łatwe (rozmowy) – powiedział polski promotor. – Tak, już rozmawiałem z jego menadżerem. Dokładnie dzień po gali.

– Prawda jest taka, że kończy się nam kontrakt z Roberto. I to jest właśnie to potwierdzenie naszych wszystkich wcześniejszych słów.

– No już jest tam oferta dla Roberto. Zresztą nie teraz, tylko ona jest już od dłuższego czasu.

– Kończy się kontrakt i naturalna kolej rzecz – trzeba usiąść i przegadać to i po prostu wejść w jakiś tam proces negocjacyjny.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Zapytany, czy Chorwat ma wiążący kontrakt jako mistrz, Lewandowski potwierdził, ale…

– Z każdego kontraktu można wyjść – zaznaczył. – Każdy kontrakt można zerwać z jakimiś tam reperkusjami. Można odczekać. Różne rzeczy są.

– Natomiast liczę, że się uda jakoś dobrze porozumieć. Myślę, że Roberto ma bardzo dobrze u nas. Nie tylko pod względem finansowym, ale w ogóle jeżeli chodzi o opiekę, jeżeli chodzi o traktowanie.

– Jestem też jemu wdzięczny za to, co zrobił. Wydaje mi się, że tu jest takie win-win.

W udzielonym niedawno Igorowi Lazorinowi wywiadzie Robocop nie ukrywał, że ma wiele ofert z całego świata. Podkreślił, że „pokonał już wszystkich w KSW, przyznając, że aspekty finansowe mogą okazać się decydujące.

Jak procentowo Lewandowski rozkłada szanse na to, że Soldić jednak zdecyduje się na przedłużenie kontraktu z KSW?

– 100 procent! – odparł z uśmiechem. – No może nie… 99! Tutaj przeważy tak naprawdę suwak finansowy. Tak myślę. Trzeba będzie zobaczyć, na ile dla nas opłacalne będzie to przesuwanie się w tych drabinkach i wchodzenie wyżej, wyżej i wyżej.

Martin Lewandowski przyznał, że gdyby doszło do przedłużenia współpracy, chorwacki rzeźnik byłby jednym z trzech najlepiej zarabiających zawodników nad Wisłą – obok Mameda Khalidova i Mariusza Pudzianowskiego.

Polski promotor zwrócił na koniec uwagę, że gdy Robrto dołączał do KSW, był singlem, a obecnie jest ojcem dwójki dzieci, co nie pozostaje bez wpływu na jego oczekiwania i nastawienie.

– To zmienia perspektywę – powiedział Lewandowski.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button