KSWPolskie MMA

„Z tą furią przypominał mi Tysona” – Martin Lewandowski zachwycony występem Darko Stosicia

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski był pod dużym wrażeniem walki, jaką na KSW 63 dali Darko Stosić i Michał Andryszak.

W minioną sobotę podczas gali KSW 63 w Warszawie Darko Stosić i Michał Andryszak dali bardzo dobry pojedynek, zakończony niejednogłośnym zwycięstwem serbskiego zawodnika.
Pierwsza runda zawodów należała do świetnie usposobionego Polaka, który trzymał rywala na dystans, rozbijając go ciosami i udanie zaprzęgając do działania zapasy. Druga odsłona była znacznie bardziej wyrównana – Stosić zaczął bowiem z powodzeniem bombardować korpus reprezentanta Ankosu MMA. Trzecia runda należała już zdecydowanie do Serba, który jeszcze podkręcił tempo, podczas gdy Andryszak skupił się niemal wyłącznie na defensywie.
Komplementów po walce obu zawodnikom nie oszczędził współwłaściciel polskiego giganta Martin Lewandowski.

– Oglądając tę walkę, miałem wrażenie, że oglądam zupełnie inną kategorię wagową – powiedział w studio po gali. – Panowie przewalczyli kapitalny pojedynek. Cieszę się, że pokazali, że w kategorii ciężkiej można dać super atrakcyjną, nieprzeleżaną, nieprzemęczoną walkę.

– Stosić? Duże brawa dla faceta, któremu od kilku walk nikt nie daje szans. Przy o wiele gorszych warunkach fizycznych od przeciwników znajduje jakiś magiczny sposób. Z tą taką furią to przypominał mi Tysona w momencie, gdy tam wbijał się w Andryszaka.– Szacunek. Cieszę się, że tak nietypowe starcia dają tak wiele emocji.

Dla Darko Stosicia zwycięstwo z Michałem Andryszakiem było już trzecim z rzędu. Wcześniej nokautował Michała Włodarka i Michała Kitę. W następnym starciu najprawdopodobniej powalczy o pas mistrzowski wagi ciężkiej z wieloletnim jej dominantem Philem De Friesem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Tymczasem kontrakt Michała Andryszaka z KSW dobiegł końca wraz z walką z Darko Stosiciem. Maciej Kawulski przyznał natomiast, że organizacja jest nadal zainteresowana usługami Longera.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button