KSWPolskie MMA

„To jest najlepsza lekcja dla całego corneru Ankosu” – Maciej Kawulski krytycznie o pracy narożnika Michała Andryszaka

Współdowodzący KSW Maciej Kawulski ocenił pracę narożnika Michała Andryszaka w walce z Darko Stosiciem.

W sobotni wieczór Michał Andryszak przegrał niejednogłośną decyzją we wziętej w zastępstwie walce z Darko Stosiciem w ramach warszawskiej gali KSW 63.
Polak wygrał pierwszą rundę, świetnie kontrolując dystans, rozbijając Serba prostymi i kopnięciami, a także go obalając. W drugiej odsłonie – zdecydowanie najbardziej wyrównanej – Longer nadal notował sukcesy, ale Stosić podkręcił agresję, coraz częściej dosięgając naszego zawodnika bombami na korpus. Trzecia runda toczyła się już pod dyktando znacznie aktywniejszego Serba. Polak ograniczał się w zasadzie niemal wyłącznie do defensywy.
Po walce reprezentant Ankosu MMA nie ukrywał ogromnego rozczarowania, nie mając wątpliwości, że sędziowie się pomylili. Był bowiem przekonany, że dwie pierwsze rundy padły jego łupem, o czym zapewniał go też dowodzony przez trenera Andrzeja Kościelskiego narożnik. Longer stwierdził, że wyłącznie dlatego w trzeciej rundzie walczył defensywnie.

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski jest natomiast przekonany, że narożnik Michała Andryszaka powinien z walki z Darko Stosiciem wyciągnąć konkretne wnioski.

– To jest najlepsza lekcja dla całego corneru Ankosu i dla wszystkich cornerów na świecie – powiedział polski promotor w rozmowie z Arturem Mazurem z WP Sportowe Fakty. – Nie przesądzajcie walki, nie punktujcie, nie chodźcie i nie mówcie do zawodników: „masz przewagę”.

– Taki zawodnik, który toczy trzy rundy i w pierwszej rundzie słyszy „masz przewagę”, w drugiej rundzie słyszy „masz przewagę”, potrafi w trzeciej odpuścić, bo mu mówili, że jest i tak 2-1.– I teraz okazało się, że tą drugą rundę… Pierwsza była bez wątpliwości Andryszaka, trzecia… Nie chcę przesadzić, ale i na 10-8 dla Serba. Ale ta środkowa runda została oceniona jakoś przez ludzi, którzy nie powinni oceniać. Jedyne, co powinni robić, to pomagać zawodnikowi i go motywować.

– Słyszałem „masz przewagę, prowadzisz” i tak dalej. To są rzeczy, które paradoksalnie nie powodują, że się motywujesz – chociaż oni oczywiście znają lepiej swoich zawodników – tylko, że może w twojej nieco obitej głowie przyjść jakiś wniosek na zasadzie „dobra, już sobie trochę odpuszczę, nie mam siły”. I myślę, że tak się stało.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Sędziowie mieli prawo drugą rundę, zresztą niejednogłośnie, widzieć inaczej. Tyle. To jest MMA. Trzeba walczyć do końca. Jeżeli są trzy rundy, walcz trzy rundy.

Wraz z sobotnią porażką kontrakt Michała Andryszaka z KSW dobiegł końca. Rozczarowany zawodnik zdradził, że wcześniej doszedł już do porozumienia z inną organizacją – tajemnicą poliszynela jest, że chodziło o UFC. Jednak porażka przekreśla te plany.

Maciej Kawulski nadal jednak jest zainteresowany usługami 29-latka.
– Piękna walka Andryszaka, bardzo mu za nią dziękuję – powiedział. – Bardzo mądra, dynamiczna, fajna. Rzadko się widzi w wadze ciężkiej taką walkę. Cały czas sądzę, że ten chłopak jeszcze powróci w wielkim stylu do tych rozgrywek blisko pasa i w ogóle w żaden sposób go nie skreślam, bo to był super wyrównany pojedynek.

– Takie subtelności, jak odpuszczanie w trzeciej rundzie często ważą na wielomiesięcznej później refleksji nad tym, co ja zrobiłem.

– Ja nikogo nie namawiam. Proponuję Longerowi, aby dalej dla nas walczył.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Cały wywiad poniżej.

Usman wielkim faworytem, Chandler i Rockhold underdogami – kursy na hitowe walki UFC 268 ujawnione!

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button