„Z Islamem Makhachevem było naprawdę intensywnie” – Vadim Nemkov był gotowy na zapasy Ryana Badera

Nowy mistrz kategorii półciężkiej Bellatora Vadim Nemkov podsumował zwycięski bój z Ryanem Baderem.

W walce wieczoru piątkowej gali Bellator 244 w Uncasville Vadim Nemkov odebrał pas mistrzowski kategorii półciężkiej Ryanowi Baderowi, nokautując Amerykanina w drugiej rundzie.

– Nie spodziewałem się, że wszystko skończy się w drugiej rundzie – powiedział Rosjanin po gali w rozmowie z mediami. – Byłem nastawiony na pięć rund, a skończyło się w drugiej. Byłem w szoku.

– Bader nie jest taki straszny, jak wszyscy o nim mówili, że to taki niesamowity zawodnik. Gdy przeniósł walkę do parteru, nie czułem zagrożenia.

– Raz podczas obozu przygotowawczego walczyłem z Islamem Makhachevem w bojowym sambo. Wtedy było naprawdę intensywnie.

Końcówka walki wzbudziła sporo kontrowersji. Sędzia pozwolił bowiem Nemkovowi na zbombardowanie Badera kanonadą uderzeń, w opinii wielu przerywając walkę zbyt późno.

– Trafiłem wysokim kopnięciem i poszedłem po skończenie, ale zaskoczyła mnie postawa sędziego, który nie przerwał walki – powiedział. – Posłałem Badera jeszcze trzy razy na deski i wtedy wygrałem.

Vadim Nemkov został piątym Rosjaninem, który sięgnął po tytuł mistrzowski Bellatora. Wcześniej złoto zdobywali Alexander Shlemenko, Andrey Koreshkov, Vitaly Minakov i Alexander Volkov. Podopieczny Fedora Emelianenki jest natomiast pierwszym zawodnikiem znad Bugu, który zdobył tron wagi półciężkiej.
– Gdy trenowałem do tej walki, przygotowywałem się mentalnie nie tylko na zwycięstwo, ale też na historyczne znaczenie tej walki, będąc pierwszym Rosjaninem, który walczył o ważny tytuł w 205 funtach. – powiedział. – Czuję, że napisałem dzisiaj historię. Małą cząstkę historii.

– Czuję, że z uwagi na całe to zawirowanie w wadze półciężkiej i kaliber rywala, którego pokonałem, jestem numerem jeden w tej chwili – stwierdził. – Żeby uzasadnić to, co mówię, dodam, że nie przewalczyłem tutaj pięciu rund – skończyłem czołowego zawodnika w dominującym stylu w dwie rundy. Czuję, że jestem numerem jeden.

Gratulacje nowemu mistrzowi Bellatora przekazał w piątek w krótkim wpisie na Twitterze były kingpin 205 funtów UFC Jon Jones.

– Chcę tylko mu podziękować – powiedział Nemkov o powyższym wpisie Amerykanina. – Wiele to dla mnie znaczy, szczególnie z ust takiej legendy jak Jon Jones.

Z kim do pierwszej obrony złota stanie nowy mistrz?
– Sytuacja jest teraz trochę niejasna – ocenił Vadim. – Machida walczy teraz z Philem Davisem, więc powiedziałbym, że zwycięzca będzie moim rywalem w pierwszej obronie pasa. Wiem, że podpisali teraz Coreya Andersona, ale wydaje mi się, że nie byłoby zasadne, aby dawać mu od razu walkę o pas po przejściu z UFC. Czuję, że być może powinien stoczyć jedną walkę wcześniej. Koniec końców, wyjdę jednak do każdego, którego przede mną postawią.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Śmieci jednego są skarbem dla drugiego” – Jones reaguje na mistrzowski status walki Błachowicz vs. Reyes

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply