UFC

Yoel Romero: „W pierwszej rundzie straciłem tylko nogę – ale nie straciłem życia”

Yoel Romero podsumował piekielnie cenne zwycięstwo z Luke’iem Rockholdem podczas gali UFC 221 w Perth, który zapewnił sobie drogę do rewanżu z mistrzem 185 funtów Robertem Whittakerem.

Dzień przed galą UFC 221 w Perth Yoel Romero nie zmieścił się w wymaganym limicie wagowym na walkę z Luke’iem Rockholdem, ale 24 godziny później nie miał już powodów do smutku – znokautował bowiem efektownie Amerykanina w trzeciej rundzie pojedynku.

Takie jest życie. Życie zależy od pogody. Czasami świeci słońce, a czasami pada deszcz.

– powiedział po gali Żołnierz Boga w rozmowie z Megan Olivii.

Trzeba być przygotowanym na zmiany pogody.

Czułem się tam bardzo dobrze. Trenowaliśmy do tej walki bardzo ciężko. Robiliśmy sparingi po sześć, siedem rund. Nie martwiłem się w ogóle o kondycję. Gdybyśmy dokonali jeszcze pewnych drobnych zmian, wynik byłby jeszcze lepszy.

Kubańczyk powtórzył też, że przestrzelił przed galą wagę – co przypłacił brakiem tymczasowego pasa mistrzowskiego – wyłącznie dlatego, że wziął starcie w zastępstwie, co pokrzyżowało mu plany w aspektach ścinania wagi.

W pierwszej rundzie pojedynku Rockhold mocno okopał wykroczną nogę Romero – tak mocno, że ten ostatni sądził, że została ona złamana. Kilka godzin później, już po wizycie Kubańczyka w szpitalu jego menadżer Ibrahim Kawa poinformował, że do złamania nie doszło i Yoel za kilka tygodni powinien być gotowy do akcji.
Trzeba być pewnym tego, co się robi. Trzeba wierzyć.

– powiedział Romero, zapytany o problemy z nogą na początku walki.

W pierwszej rundzie po prostu straciłem tylko nogę – ale nie straciłem życia.

Sternik organizacji Dana White nie pozostawił żadnych wątpliwości, z kim w kolejnym starciu zmierzy się Yoel Romero – pójdzie on w rewanżowy bój z mistrzem kategorii średniej Robertem Whittakerem.

Jak natomiast swoją najbliższą przyszłość widzi Żołnierz Boga?

Najpierw muszę wrócić do Miami, odpocząć z rodziną, a potem jadę na Kubę, gdzie będę świętował ze swoimi ludźmi. Zobaczymy, co lekarz powie o mojej nodze.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #12 na żywo od 21:00

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button