UFC

Robert Whittaker reaguje na wiktorię Yoela Romero, Dana White zdradza, co dalej z Kubańczykiem

Dana White nie pozostawił wątpliwości, z kim w kolejnej potyczce skrzyżuje rękawice Yoel Romero, który podczas gali UFC 221 w Perth ubił Luke’a Rockholda.

Na wielkim zwycięstwie Yoela Romero z Luke’iem Rockholdem w walce wieczoru gali UFC 221 w Perth cieniem położyła się wpadka Kubańczyka na ważeniu – przekroczył on dopuszczalny limit o 2,7 funta.

Oznaczało to, że nawet jeśli pokona Amerykanina, to na jego biodrach nie zawiśnie tymczasowy pas mistrzowski 185 funtów. Żołnierz Boga tłumaczył wówczas, że wziął walkę w zastępstwie i nie miał odpowiednio dużo czasu na przygotowania – i jego narrację potwierdził wówczas sternik UFC Dana White, nie mając pretensji do Kubańczyka o przestrzelenie wagi.

Z kim natomiast teraz skrzyżuje pięści nieformalny tymczasowy mistrz 187,7 funtów? Dana White nie pozostawił wątpliwości, o czym doniósł dziennikarz Brett Okamoto.

Zapytałem Danę White’a, czy planuje zestawić teraz Yoela Romero z Robertem Whittakerem, pomimo że (Romero) nie wygrał tymczasowego pasa.

Odpowiedź: „Tak”.
Zasiadający na tronie kategorii średniej Robert Whittaker pogratulował też zwycięstwa Yoelowi Romero – w języku hiszpańskim.

Gratulacje. Wielka walka. Zasłużone zwycięstwo. Uściski

Obaj zawodnicy spotkali się po raz pierwszy w lipcu ubiegłego roku. Nowozelandczyk jednogłośnie wypunktował wówczas Kubańczyka.

Z walki z Rockholdem Whittakera wyeliminowały problemy zdrowotne. Do akcji powróci prawdopodobnie wczesnym latem.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #12 na żywo od 21:00

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button