UFC

Wyniki UFC Tampa: Miguel Baeza zarąbał lowkingami Hectora Aldanę – VIDEO

Świetnie kickboksersko poukładany w Miguel Baeza rozpoczął przygodę z UFC od efektownego zwycięstwa z Hectorem Aldaną.

Debiutujący w oktagonie Miguel Baeza (8-0) zaprezentował świetną dyspozycję podczas gali UFC on ESPN+ 19 w Tampie, ubijając lowkingami Hectora Aldanę (4-3) w drugiej rundzie walki.

Pierwsza runda walki toczyła się niemal wyłącznie w stójce, w spokojnym tempie. Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi debiutant starał się utrzymywać dystans, kąsając Meksykanina prostymi, lowkingami i krótkimi kombinacjami. Aldana z kolei co jakiś czas ostro wpadał w półdystans, rozpuszczając sierpy. Portorykański Amerykanin dobrze jednak pracował na nogach, unikając większości szarży rywala, a w ostatnich sekundach zaliczył jeszcze udane obalenie.

W drugiej odsłonie przewaga Baezy wzrosła. Podkręcił tempo, ślicznymi technicznymi prostymi rozbijając rywala. Najwięcej szkód wyrządził jednak Aldanie srogimi lowkingami na wysokości łydki. W końcu jednym z nich ściął Meksykanina, który przybrał w parterze pozycję embrionalną, zastawiając tylko głowę. Amerykanin był gotowy oszczędzić mu uderzeń, ale widząc, że sędzia nie przerywa, rozpuścił łokcie, kończąc pojedynek.

Tym samym 27-letni Caramel Thunder rozpoczyna przygodę z UFC z nie lada przytupem, broniąc swojego nieskazitelnego rekordu.

Tymczasem przygoda Hectora Aldany z UFC prawdopodobnie dobiegła końca. Jego bilans pod sztandarem amerykańskiego giganta wynosi obecnie 0-3.

*****

UFC Tampa: Jędrzejczyk vs. Waterson – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button