UFC

Wyniki UFC Raleigh: Curtis Blaydes ubił Juniora dos Santosa – VIDEO

W ważnym dla układu sił w wadze ciężkiej pojedynku Curtis Blaydes pokonał byłego mistrza 265 funtów Juniora dos Santosa podczas gali UFC w Raleigh.

W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 24 w Raleigh Curtis Blaydes (13-2) znokautował w drugiej rundzie Juniora dos Santosa (21-7).

Brazylijczyk rozpoczyna z nisko opuszczoną lewą ręką, spodziewając się prób zapaśniczych ze strony rywala. Ładny prawy JDS. Blaydes schodzi do nogi Brazylijczyka, ale ten dobrze się broni. Wracamy na środek oktagonu. Lowking w wykonaniu Amerykanina. Kolejna udana obrona przed obaleniem Brazylijczyka. Srogie kopnięcie na korpus autorstwa Blaydesa dochodzi celu. Kolejny middlekick również. Dos Santos odpowiada lowkingiem, szuka potężnego podbródka, ale pudłuje.

1-2 w wykonaniu Cygana. Blaydes próbuje ciosami utorować sobie drogę do obalenia, ale Brazylijczyk doskonale trzyma dystans. Amerykanin ponawia atak zapaśniczy – wchodzi nisko i dynamicznie… JDS po raz kolejny świetnie jednak się broni, choć trafia na siatkę. Tam inkasuje cios na krocze i walka zostaje na chwilę przerwana.Wznawiamy pojedynek na środku oktagonu. Ostra wymiana, ale żaden z zawodników nie trafia. Blaydes z kolejną próbą zapaśniczą, ale dos Santos doskonale pracuje na nogach, unikając obalenia – widać progres w tym elemencie. Na środku Razor trafia jednak ładnym krosem. Chwilę potem poprawia podobnym, podczas gdy podbródek dos Santosa – nie pierwszy! – pruje powietrze. Kolejny prawy dosięga szczęki cofającego się z nisko opuszczonymi rękami Brazylijczyka. W ostatnich sekundach Amerykanin ponownie trafia ładny prawym, podczas gdy potężny podbródek byłego mistrza świszcze mu tuż przed nosem. Brazylijczyk wyraźnie odczuł to uderzenie.

Początek drugiej rundy dla Blaydesa, który ponownie trafia mocnym prawym. Amerykanin poczyna sobie coraz lepiej w stójce, mając coraz więcej zaufania do swoich pięści. Kontrujące podbródkowe Brazylijczyka stają się przewidywalne. Blaydes chętnie miesza ustawienie, stosuje kiwki, przyruchy, straszy ciosami i obaleniami. JDS próbuje kopnięcia na głowę, ale nie trafia. Straszy frontalem i niewyprowadzoną ostatecznie obrotówką. Blaydes schodzi do nóg, a potem smaga rywala lewym na rozerwanie. Razor rusza z potężnym prawym ustawionym lewą kiwką! Trafia czysto próbującego kontrować podbródkiem tylną ręką Cygana! Brazylijczyk na miękkich nogach! Cofa się na siatkę, wyraźnie nieobecny! Schyla się, unosi gardę, odwraca bokiem! Blaydes zasypuje go gradem uderzeń prawicą! Koniec!

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1221275271032119296?s=20
https://twitter.com/the_truth_mma/status/1221278199570518017?s=20

Curtis Blaydes wygrywa w ten sposób trzecią walkę z rzędu i ósmą w ostatnich dziewięciu występach. Jedynych dwóch porażek w UFC doznał z rąk Francisa Ngannou.

Dla Juniora dos Santosa jest to druga z rzędu porażka – i druga przez nokaut. Nigdy wcześniej w karierze nie skończył na tarczy dwóch kolejnych starć.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

UFC Raleigh: Blaydes vs. JDS – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button