UFC

Wyniki UFC on ESPN 2: Justin Gaethje po totalnej strzelaninie ubił Edsona Barbozę – video

W najważniejszym starciu gali UFC on ESPN 2 Justin Gaethje i Edson Barboza nie kalkulowali, wdając się od początku w piekielnie wymiany.

Miały być fajerwerki – i były fajerwerki! W walce wieczoru gali UFC on ESPN 2 w Filadelfii Justin Gaethje (20-2) ciężko znokautował Edsona Barbozę (20-9) w pierwszej rundzie stojącej pod znakiem niesamowitej kanonady rundy.

Gaethje rozpoczął od serii dwóch lowkingów na łydkę Barbozy. Edson odpowiedział takimi samymi. Mój Boże! Lowking za lowking! Naprawdę to robią! Kości trzeszczą! Amerykanin z prostym na korpus! Brazylijczyk odpowiada tym samym! Kolejny lowking Gaethje wchodzi czysto! Brazylijczyk podrażniony – i odpowiada własnym, wyprowadzonym z pełną, morderczą mocą! Szuka kopnięcia na głowę! Klincz! Amerykanin trafia krótkimi sierpami i podbródkami! Rozpuszcza ręce, naciera! Brazylijczyk na siatce! Bomby Gaethje!

Brazylijczyk buja się, próbuje kontrować kolanem, ale wyraźnie wstrząśnięty! Unieruchomiony w klinczu! Tam Amerykanin pracuje krótkimi ciosami na korpus i głowę. Z czasem Edson łapie jednak dystans, mając wiele szczęścia, że lewy sierp rywala na rozerwanie świszcze mu przed nosem. Lewy sierp Gaethje dochodzi, Barboza odpowiada middlekickiem. Amerykanin naciera, skraca dystans i seriami krótkich sierpów dosięga Brazylijczyka! Ale ten odpowiada! Gaethje rusza z kolejnym atakiem – ale dostaje soczystego lewego w kontrze na podbródek! Nogi na chwilę uginają się pod nim, ale kontynuuje szarżę! Półdystans! Osadzili nogi i… rozpuszczają ręce w potężnych sierpach! Co tam się dzieje! Gaethje trafia, Barboza trafia! Brazylijczyk w końcu salwuje się ucieczką do boku – a Amerykanin od razu za nim! Atomowy lowking Justina dochodzi! Ale oto Brazylijczyk odpowiada bliźniaczo podobnym – i prawie ścina rywala z nóg! Kolejny lowking Brazylijczyka, ale Amerykanin naciera, dopada go w klinczu, wyprowadza prawicę! Barboza uchodzi do lewej – ale z rękami opuszczonymi nisko! Kapitalny prawy sierp Gaethje! Brazylijczyk ścięty z nóg! Bez życia! Święty Panie! Amerykanin rusza za nim, ale sędzia Keith Petereson niczym nasz Łukasz Bosacki wkracza i ratuje reprezentanta Kraju Kawy!

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1112171908747984896
https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1112172876499689473

Amerykanin odnosi w ten sposób drugie z rzędu zwycięstwo – i drugie przez ciężki nokaut w rundzie pierwszej.

*****

UFC on ESPN 2: Barboza vs. Gaethje – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 5

  1. Miałem nadzieję na trochę dłuższą walkę 😔
    Edson dał trochę ciała godząc się na grę Gaethje i udąc z nim w wymiany w półdystansie. Nie kopie się z koniem… a może to dlatego że gra się tak jak przeciwnik pozwoli.

Dodaj komentarz

Back to top button