UFC

Wyniki UFC Moncton: Sean Strickland rozbił Nordine’a Taleba – video

W swoim ostatnim pojedynku w kontrakcie Sean Strickland powrócił na zwycięskie tory, rozbijając Nordine’a Taleba podczas gali UFC Fight Night 138.

Agresywnie usposobiony Sean Strickland (20-3) ubił w drugiej rundzie walki Nordine’a Taleba (14-6) w wyróżnionej walce karty wstępnej gali UFC Fight Night 138 w Moncton.
Pierwsza runda toczyła się wyłącznie w stójce. Sean Strickland nieustannie napierał, rozpuszczając ciosy proste – pojedyncze i w kombinacjach. Część z nich dotarła celu, ale Taleb prezentował nie tylko solidną defensywę – dobrze pracując na nogach i balansując tułowiem – ale też wiele razy dosięgając Amerykanina w kontrach oraz regularnie okopując jego wykroczną nogę.

W drugiej odsłonie Strickland jeszcze bardziej podkręcił tempo, zachowując wyraźnie więcej sił niż ciągle pracujący ze wstecznego Taleb. Jego proste zaczęły coraz częściej dosięgać szczęki niezdolnego już do kontrolowania dystansu Francuza. W końcu posłał go na deski soczystym prawym, ale Taleb wstał – choć był już mocno naruszony. Amerykanin nie odpuszczał, dopadając go z kolejnymi uderzeniami i gdy po raz kolejny Francuz znalazł się na plecach, rozpuścił ręce z góry. Po jednym z ciosów sędzia przerwał pojedynek, ściągając na siebie wściekłość ze strony Taleba i fanów.

Dla Seana Stricklanda była to dziesiąta walka pod sztandarem UFC i siódma wygrana – w tym trzecia przed czasem.

Z kolei Nordine Taleb przegrał drugą walkę z rzędu, mocno komplikując swoje położenie na pokładzie amerykańskiego giganta.

*****

UFC Moncton: Volkan vs. Smith – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button