KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 46: Roman Szymański wypunktował Daniela Torresa

Roman Szymański powrócił na zwycięskie tory, podczas gali KSW 46 w Gliwicach pokonując na punkty Daniela Torresa.

Roman Szymański (11-4) po bardzo dobrym pojedynku wypunktował Daniela Torresa (7-4) podczas gliwickiej gali KSW 46.

Po serii ostrych wymian na początku – głównie bitych z pełną mocą lowkingów – Torres zdzielił Szymańskiego dwoma soczystym sierpami. W odpowiedzi nasz zawodnik kapitalnie sprowadził walkę do parteru, nurkując pod ciosami reprezentanta Kraju Kawy. Z czasem znany z kapitalnej pracy z góry Polak utorował sobie drogę do pozycji bocznej. Brazylijczyk wił się jak zły, ale nie był w stanie wrócić na nogi, ani odwrócić pozycji. Na koniec rundy Szymański zdzielił jeszcze rywala srogim łokciem.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Szymański

Roman rozpoczął drugą rundę agresywniej. Kiwki, przyruchy. Atak na kolano Brazylijczyka, lowking. Bomba Torresa z prawej, ale Szymański nurkuje i idzie po obalenie. Kotłowanina! Jednak Brazylijczyk wraca na nogi. Mocny prosty Szymańskiego, ale Torres odpowiada srogim hakiem na korpus. Polak szuka obalenia, ale tym razem nieprzygotowanego – Brazylijczyk bez problemów utrzymuje walkę na górze. Obaj zawodnicy uważni. Roman szuka prostych na korpus, Torres trafia na głowę. Brazylijczyk z kolejną bombą na korpus, Polak szuka obalenia, ale Torres kontruje gilotyną. Nasz zawodnik zdołał się wydostać. Daniel wydaje się przejmować stery walki w swoje ręce. Roman szuka obalenia za obaleniem – bez powodzenia. Uderzeń ze strony obu jest jednak niewiele. Dwa lewe na korpus autorstwa Szymańskiego. Torres odpowiada prostym na głowę. Lowking w wykonaniu Polaka, lewy sierp Brazylijczyka. Prawy Szymańskiego dochodzi głowy oponenta, potem kolejny. Nasz zawodnik ponownie idzie po obalenie, ale Torres odpowiada kolejną gilotyną, wciągając Romana do gardy. Polak nie odklepał.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Szymański

Ładny lewy sierp Polaka na otwarcie rundy trzeciej. Próby jaba na korpus, ale Torres trzyma dystans. Srogi lowking Brazylijczyka. Torres trafia prawym w kontrze, ale Szymański odpowiada lewym sierpem w kontrze. Zawodnik z Kraju Kawy z szarżą – ale Polak kapitalnie nurkuje pod ciosami, kładąc rywala na plecach. Od razu trafia do pozycji bocznej. Krucyfiks! Klucz na rękę! I… Brazylijczyk klepnął! Ale sędzia nie zauważył! Walka trwa dalej. Roman na górze, Torres zdołał wstać, ale nasz zawodnik złapał go za szyję, zaatakował ostrą gilotyną, wciągnął rywala z powrotem da parteru, przetoczył! Dosiad! Ciągnie gilotynę Roman! Torres przetrwał. Sędzia pogania Polaka z dosiadu. Szymański przechodzi do pozycji bocznej, ale Brazylijczyk wydostał się! Wrócił na nogi! 30 sekund do końca. Szymański kopie, przewraca się, ale Torres nic już z góry nie zwojował.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Szymański

Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-27 Szymański

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Romana Szymańskiego (3 x 29-28), który powraca na zwycięskie tory, będąc pierwszym Polakiem, który pokonał Daniela Torresa.

*****

KSW 46: Khalidov vs. Narkun II – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button