FEN

Wyniki FEN 26: Szymon Dusza wraca z dalekiej podróży, ubija Kamila Gniadka

Szymon Dusza miał sporo problemów w pierwszych dwóch rundach z parterem Kamila Gniadka, ale w trzeciej odsłonie rozstrzygnął walkę na swoją korzyść.

Szymon Dusza (8-4) pokazał nie lada charakter, ubijając w trzeciej rundzie przegranej walki Kamila Gniadka (13-7-1) podczas gali FEN 26 we Wrocławiu.

Opolanin pośliznął się już w jednej z pierwszych akcji przy wyprowadzaniu kopnięcia na głowę, co pozwoliło Gniadkowi zająć dominującą pozycję w parterze, którą utrzymał do końca rundy, okolicznościowo zrzucając na rywala łokcie i uderzenia.

Pierwsza połowa drugiej rundy toczyła się w stójce, gdzie obaj zawodnicy mieli swoje momenty. Dusza wybronił kilka zapaśniczych prób Gniadka, ale w połowie rundy ten w końcu przeniósł pojedynek do parteru, trzymając rywala na dole niemal do końca drugich pięciu minut.

Na początku trzeciej odsłony Dusza podkręcił tempo, dosięgając wyraźnie już zmęczonego Gniadka serią dobrych ciosów i kolan. Reprezentant WCA Fight Team zdołał jednak sfinalizować desperackie obalenie, ale tym razem opolanin szybko wrócił na nogi. Obaj zawodnicy byli już bardzo zmęczeni, ale to Dusza zachował więcej sił, wyraźnie czując krew. W końcu okrutnie wstrząsnął Gniadkiem soczystym latającym kolanem na głowę – kolejnymi posłał go na deski, tam dopełniając dzieła zniszczenia uderzeniami z góry.
Dla Szymona Duszy jest to drugie z rzędu zwycięstwo przez nokaut pod sztandarem Fight Exclusive Night.

*****

FEN 26: Grzebyk vs. Fonseca – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button