Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

Wyniki ACA 96: Piotr Strus pokonał na punkty Svetlozara Savova

Piotr Strus pokonał Svetlozara Savova jednogłośną decyzją podczas łódzkiej gali ACA 96.

W co-main evencie gali ACA 96 w Łodzi Piotr Strus (14-5) pewnie wygrał ze Svetlozarem Savovem (18-7) jednogłośną decyzją sędziowską.

W pierwszej rundzie Polak walczył ze wstecznego, ale skutecznie punktował, szczególnie lowkingami. W ostatnich dwóch minutach Strus próbował obalić Savova i choć nie był w stanie, to długimi fragmentami kontrolował Bułgara pod siatką.

Po serii wymian na otwarcie drugiej rundy Piotr zamknął rywala na siatce w klinczu, tam walcząc o obalenie. Bułgar dobrze się jednak bronił, a nawet skontrował własnym sprowadzniem. Strus ekspresowo wrócił jednak na nogi, ponownie unieruchamiając Svetlozara w klinczu. Mocno pracował nad przeniesieniem walki do parteru, ale Savov inteligentnie się bronił. Do czasu jednak, bo w końcu Polak dopiął swego, metodycznie potem układając Bułgara na plecach. Dwie minuty do końca – Strus w półgardzie. Nasz zawodnik próbuje za plecami wykluczyć rękę rywala, ale Savov robi, co może, aby do tego nie dopuścić. Nie ma jednak pomysłu na to, jak wydostać się spod warszawiaka. W końcówce Piotr zaatakował jeszcze uderzeniami na głowę i korpus.

Już po pierwszym srogim lowkingu w wykonaniu Strusa Savov poszukał desperackiego obalenia. W kotłowaninie spróbował przetoczyć Polaka, łapiąc go następnie w gilotynę – wydawało się, że jest piekielnie ciasno, Bułgar ciągnął jak zły, ale nasz zawodnik nie odklepał i z czasem się uwolnił, pozostając na górze. Tam utrzymał się prawie do końca rundy, męcząc Savova z góry.

Werdykt był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali na Piotr Strusa, który powraca na zwycięskie tory po dwóch porażkach.