KSWPolskie MMA

Wynik rewanżu z Kendallem Grove przesądzi? Michał Materla zdradza, jak wygląda jego kontrakt z KSW!
Dziś wieczorem jeden z pionierów nadwiślańskiej sceny MMA Michał Materla powróci do klatki KSW. W walce wieczoru gali KSW 78 w swoim rodzinnym Szczecinie Berserker stanie do rewanżu z Kendallem Grove.

Materla wojuje zawodowo od 2003 roku, a pod sztandarem KSW od szesnastu lat. Za trzy miesiące stuknie ma 39 lat. Trudno zatem dziwić się, że w przestrzeni medialnej pojawiają się głosy sugerujące, że rewanżowe starcie z Hawajczykiem może być jego pożegnalnym, zwłaszcza że stoczy je przed własną publicznością.
Czy rzeczywiście Michał może po dzisiejszym pojedynku zawiesić rękawice na kołku? O to zapytano go podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami.

– Ciężko się o tym myśli – przyznał szczecinianin. – Nie chciałbym, żeby tak było. Czuję się naprawdę dobrze. Jeszcze współpraca z doktorem Chyckim i z Marcinem pokazała, że jestem jeszcze w stanie naprawdę dojść do fajnego poziomu sportowego.

– Mam nadzieję, że się dobrze zaprezentuję w sobotę i… To, że wygram, to na pewno, ale mam nadzieję, że będzie fajna walka dla oka, dla kibiców, a ja wyjdę z tego zwycięsko i będzie dobry prognostyk na przyszłość.

Tymczasem nad Wisłą pojawiły się pogłoski o możliwym powrocie KSW na Stadion Narodowy jeszcze w tym roku. Zapytany o potencjalny występ na takiej gali, Michał podszedł do tematu spokojnie.– Nie chciałbym za mocno się nakręcać – powiedział. – Jeżeli będzie mi dane, jeżeli dojdziemy do porozumienia z KSW… Bo to jest moja ostatnia walka, właściwie poza kontraktem już, więc zobaczymy, jak to się wszystko dalej ułoży.

– Oni też pewnie będą obserwować, jak się potoczy moja walka i od przebiegu tej walki będą uzależniać dalsze decyzje co do mojej osoby. A ja też chciałbym spokojnie usiąść, nie mieć ciśnienia w głowie i wynegocjować jak najlepsze warunki dla mnie.
Michał Materla stoczył w zeszłym roku dwie walki. W styczniu znokautował Jasona Radcliffe’a, a w maju padł pod uderzeniami Mariusza Pudzianowskiego.

Artykuły poświęcone KSW 78

Typowanie gali
Przegląd najciekawszych kursów

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button