UFC

„Wygram to podstawami” – Calvin Kattar nie wierzy w efektowne techniki Zabita Magomedsharipova

Sposobiący się do najważniejszej walki w karierze Calvin Kattar uważa, że efektowny styl nie pomoże w Moskwie Zabitowi Magomedsharipovowi.

Pierwotnie Calvin Kattar i Zabit Magomedsharipov mieli zmierzyć się w co-main evencie moskiewskiej gali UFC on ESPN+ 21, ale wobec komplikacji w walce wieczoru – borykającego się z infekcją bakteryjną Juniora dos Santosa w starciu z Alexandrem Volkovem zastąpił Greg Hardy – ich konfrontacja została promowana na tę wieńczącą wydarzenie.

Zobacz także: Conor McGregor reaguje na zwycięstwo Jorge Masvidala z Natem Diazem

Nie znaczy to jednak, że zmianie uległ dystans, na jakim rozegra się pojedynek. Amerykanin i Dagestańczyk powalczą przez trzy rundy, o ile oczywiście wcześniej nie dojdzie do skończenia.

Zabit dostaje to, czego chce – szczególnie w Rosji.

– powiedział Kattar, zapytany o trzy rundy w rozmowie z RT Sport.

Chciał chyba trzech rund, więc inne opcje nie wchodziły w grę. W porządku. Byle czuł się komfortowo. Jestem tutaj, żeby się bić i będę gotowy na sobotni wieczór.

Pierwotnie do walki miało dojść w październiku w rodzinnym dla Amerykanina Bostonie, ale ostatecznie przeniesiono ją do Moskwy. Kattar nie ukrywa, że preferowałby Boston, ale jako że lubi podróżować, zwiedzać nowe miejsca i zyskać dostęp do potencjalnie nowych fanów, nie ma nic przeciwko walce z Rosji.

Pojedynek ten będzie miał duże znaczenie dla układu sił w kategorii piórkowej, a nie brakuje też opinii, że jego zwycięzca utoruje sobie drogę do starcia o pas mistrzowski z triumfatorem grudniowej konfrontacji Maxa Hollowaya z Alexandrem Volkanovskim.

Wyraźnym bukmacherskim faworytem jest rozpędzony serią pięciu zwycięstw Dagestańczyk, przez wielu namaszczany już na przyszłego mistrza, ale mający na koncie dwa kolejne nokauty w pierwszych rundach Amerykanin widzi temat zupełnie inaczej.

Jest dość wszechstronny, ale ma swoje luki. W jego grze widać luki i zobaczycie je w sobotę.

– stwierdził Kattar.

Na pewno jest wszechstronny, wyprowadza wiele efektownych akcji, fajnych technik. Chciałbym sam takie wyprowadzać, ale prawdopodobnie oberwałoby mi się od trenerów za te wszystkie obrotówki, carthweel kicki i tego typu rzeczy, bo jestem bardziej gościem, który korzysta z podstaw. Uważam, że właśnie podstawami to wygram.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Do szczegółowej analizy walki i jej typowania zapraszamy tutaj.

Cały wywiad poniżej:

*****

Typowanie KSW 51: Pudzianowski vs. Jun

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button