KSWPolskie MMA

Wycieńczający bój! Michał Dreczkowski pokonał Vojtecha Garbę na KSW 87!

W starciu dwóch debiutujących w KSW podczas gali KSW 87 w Trzyńcu zawodników Michał Dreczkowski po trudnym boju pokonał Vojtecha Garbę.

W Michał Dreczkowski (4-0) zaprzągał do działania zapasy i parter, po trudnym pojedynku pokonując na pełnym dystansie Vojtecha Garbę (8-5) podczas gali KSW 87.

Początek walki należał do Garby, który dobrze kontrolował dystansu, unikając krótkich kombinacji w zrywach autorstwa Dreczkowskiego. Zmuszał Polaka do walki ze wstecznego, kąsając go ciosami prostymi. Kilka z nich doszło celu.

Dreczkowski przeniósł walkę w klincz, gdzie dzięki podwójnym podchwytom przewrócił Garbę. Z czasem Czech wrócił co prawda na nogi, ale z uwieszonym u swoich bioder Polakiem, który ponownie go przewrócił. Dreczkowski utrzymał rywala na dole do końca rundy, choć to Garba był aktywniejszy z pleców, poszukując łokci na głowę polskiego zawodnika.

Po minucie walki w drugiej rundzie – Garba był aktywniejszy, podczas gdy zmęczony już jakby Dreczkowski szył powietrze sierpami w kontrach – Polak przeniósł walkę do parteru. Czech przetoczył jednak z czasem Dreczkowskiego. Ten zdołał wrócić na nogi, polując w klinczu na kolejne obalenie. Z czasem dopiął swego, trafiając nawet do pozycji bocznej. Garba szybko zepchnął jednak rywala do gardy. Czech był aktywniejszy z pleców, odpychając Polaka i atakując łokciami. W końcówce rundy drugiej Garba wrócił na nogi i sam przewrócił Dreczkowskiego, atakując jeszcze ciosami.

Michał szybko poszukał obalenia na otwarcie rundy trzeciej. Nie potrafił jednak przenieść walki do parteru, pomimo iż znów miał podwójne podchwyty. Walka przez kilak minut toczyła się w klinczu. W połowie rundy w końcu Dreczkowski przewrócił przeciwnika haczeniem z podwójnego podchwytu.

Reprezentant Ankosu MMA zrzucił kilka uderzeń. Starał się pracować z góry, kontrolując jednocześnie przeciwnika. Garba pracował uderzeniami z pleców, ale nie miały one takiej mocy jak w poprzednich rundach. To Polak był aktywniejszy. Chętnie atakował też korpus. W końcówce Czech wrócił na nogi, rozpuszczając ręce.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Michała Dreczkowskiego w stosunku 2 x 30-27, 29-28. Tym samym Polak obronił nieskazitelny bilans.