„Wiedziałem, że jesteś dobrym człowiekiem” – Khabib i Dustin zaraz po walce na UFC 242 (VIDEO)

Khabib Nurmagomedov i Dustin Poirier nie szczędzili sobie uprzejmości po zakończeniu wygranej przez tego pierwszego walki podczas gali UFC 242.

Po zakończeniu walki o mistrzostwo wagi lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Dustinem Poirierem, która uświetniła zeszłotygodniową galę UFC 242 w Abu Zabi, Dagestańczyk wymienił się z Amerykaninem koszulkami, zapowiadając wsparcie jego działań charytatywnych.

Zobacz także: Trener wskazuje trzy kluczowe błędy, jakie Dustin Poirier popełnił w walce z Khabibem Nurmagomedovem

W opublikowanym właśnie na Fight Pass podsumowaniu gali z cyklu The Thrill and the Agony przedstawiono moment wymiany koszulki między zawodnikami zaraz po zakończeniu wygranego przez Dagestańskiego Orła przez poddanie w trzeciej rundzie pojedynku.

– Dustin! – krzyknął Khabib, podchodząc do pokonanego rywala.
– Świetna robota, stary – powiedział Amerykanin.
– Chcemy wymienić się koszulkami. To podarunek dla ciebie. Możesz ją sprzedać i zarobione pieniądze przeznaczyć na cele charytatywne.
– Dziękuję, stary. Bardzo to doceniam. Bardzo doceniam.
– Będzie dobrze – spróbował pocieszyć rywala Dagestańczyk.
– Jesteś wspaniałym mistrzem. Dziękuję, stary.

Obaj zawodnicy padli sobie w ramiona.

– Sprzedam to i prześlę ci pieniądze – powiedział Khabib, zabierając koszulkę Dustina. – Tym razem wszystko na działalność charytatywną.
– Dziękuję, dziękuję stary – rzekł Poirier. – Wiedziałem, że jesteś dobrym człowiekiem. Ciężko na to pracowałem, ale zasłużyłeś na to. Jesteś mistrzem.
– Ja i moja rodzina szanujemy cię najbardziej ze wszystkich zawodników.

Luizjańczyk wspólnie z fundacją The Good Fight Foundation zbierał teraz pieniądze na sierociniec i szkołę w Ugandzie, które z powodu powodzi straciły dostęp do czystej wody. Cel – zaopatrzenie ich w studnię zasilaną energia słoneczną oraz wieżę ciśnień. Planowano zebrać $25 tys. i kwotę tę zebrano zaraz po walce.
Khabib tymczasem sprzedał już koszulkę Dustina, ale nie wiadomo, za jaką kwotę. Jego ojciec Abdulmanap Nurmagomedov napisał jednak w mediach społecznościowych, że koszulka Amerykanina została sprzedana za „bardzo, bardzo wysoką cenę”.

Aktualizacja

Khabib Nurmagomedov dotrzymał słowa, przekazując pieniądze na fundację Dustina Poiriera.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply