„Wszystkie pieniądze z tej koszulki przekażę Dustinowi!” – Khabib Nurmagomedov i Dana White wesprą działania charytatywne Dustina Poiriera

Mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov zapowiedział wsparcie akcji charytatywnych organizowanych przez Dustina Poiriera.

Poddawszy w trzeciej rundzie walki wieczoru gali UFC 242 w Abu Zabi Dustina Poiriera, Khabib Nurmagomedov wymienił się koszulkami z pokonanym Amerykaninem. Jak się okazuje, nieprzypadkowo.

Wiecie, dlaczego noszę tę koszulkę?

– powiedział w wywiadzie po gali Khabib.

Wiem, że Dustin dużo działa charytatywnie. Słuchajcie, zamierzam sprzedać tę koszulkę. Wszystkie pieniądze za nią prześlę Dustinowi Poirierowi. Tego chcę.

Dlaczego przed walką było między nami tak wiele szacunku? A z tym głupim gościem (Conorem McGregorem) dochodziło do tych wszystkich szaleństw? Chcę o tym wszystkim zapomnieć. Pokazaliśmy teraz, czym jest MMA. W MMA numerem jeden jest szacunek. Gdy pojawiasz się w klubie, pierwszą rzeczą, jaką uczą cię trenerzy, jest szacunek – musisz szanować klub, szanować kolegów, szanować trenerów. Musisz sprzątać klub. W MMA chodzi o szacunek. W MMA nie chodzi o trashtalking. I pokazaliśmy to razem z Dustinem Poirierem i jego wspaniałą drużyną.

Od kilku lat Diament mocno angażuje się w działalność charytatywną – po walkach sprzedaje swoje rzeczy (rękawice, koszulki, spodenki, sprzęt Reeboka) na aukcjach, pozyskane fundusze przekazując potrzebującym. Dzięki jego pomocy w jednej ze szkół w Lafayette powstał plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci, zainspirowany historią 7-latka Aarona Hilla, który zmarł w 2017 roku na adrenoleukodystrofię, rzadką chorobę genetyczną. Marzeniem umierającego chłopca był właśnie taki plac zabaw.

Ponadto działający wspólnie z żoną Jolie Poirier w przeszłości fundował też dzieciom plecaki z pełnym wyposażeniem szkolnym, wspierał bezdomnych w Lafayette czy rodzinę zamordowanego policjanta.

Teraz natomiast wraz ze swoją fundacją The Good Fight Foundation zbiera pieniądze na sierociniec i szkołę w Ugandzie, które z powodu powodzi straciły dostęp do czystej wody. We współpracy z inną fundacją, Fight For The Forgotten, Diament zamierza zebrać fundusze na nową studnię zasilaną energią słoneczną oraz wieżę ciśnień. Cały system ma kosztować $25 tys., ale celem jest zebranie dwukrotnie większej sumy – za nadwyżkę powstaną kolejne studnie w Ugandzie.

Zapytany o gest Dagestańskiego Orłaktóry zresztą sam również działa charytatywnie w Afryce – podczas konferencji prasowej po gali, Dana White zapowiedział, że… sam przyłączy się do tej inicjatywy!
To wspaniałe.

– stwierdził.

Myślę, że wszystkim podoba się zachowanie Khabiba. Ta cała sprawa z nim i Conorem… Wydaje mi się, że byliście podczas tej konferencji prasowej, po której określiłem ją mianem najbardziej mrocznej konferencji, w jakiej uczestniczyłem. Była bardzo dziwna. Najwyraźniej ci dwaj po prostu tak bardzo się nie lubią.

Koniec końców, Khabib to świetny gość. Ma w sobie dużo szacunku. Każda interakcja z nim jest… I oczywiście Dustin to najmilszy dzieciak na świecie. Zawsze miło widzieć, gdy goście się szanują – jak ci dwaj.

To świetne, że wymienili się koszulkami i (Khabib) przekaże mu pieniądze na cele charytatywne.

I wiecie, co wam powiem? Myślę o tym teraz… Wyrównam każdą cenę, jaką osiągnie Khabib.

Także i Dagestańczyka podczas konferencji prasowej i rozmowy z ESPN.com zapytano o wsparcie fundacji Poiriera. Wyjaśnił, że wymienił się koszulkami z Amerykaninem, bo wierzy, że sprzeda ją za większe pieniądze niż Diament.

To świetny gość. Rodzinny człowiek.

– powiedział Nurmagomedov o Poirierze.

Słyszałem, że działa charytatywnie. Dlaczego więc nie mogę wykorzystać tej platformy (żeby mu pomóc)? Sprzedam tę koszulkę i całą kwotę prześlę mu, żeby przeznaczył ją na jakąkolwiek działalność charytatywną zechce. Pieniądze są dobre, gdy mają je dobrzy ludzie. Gdy natomiast zaczynają wpływać na twoją głowę, robi się źle. Gdy masz je w ręku, są dobre, bo możesz wykorzystać je do pomocy innym.

Wszystko wskazuje zatem na to, że w pewnym sierocińcu i pewnej szkole w Ugandzie nastaną teraz lepsze czasy.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply