UFC

Walki wieczoru gal UFC zaplanowanych na 13 i 16 maja ujawnione

Wedle nieoficjalnych doniesień, pojedynki Anthony’ego Smitha z Gloverem Teixeirą i Alistaira Overeema z Walterem Harrisem uświetnią gale UFC zaplanowane na 13 i 16 maja.

W piątek wieczorem Dana White zapowiedział trzy nowe gale, które odbędą się w maju.

Maraton z walkami na najwyższym poziomie rozpocznie zaplanowana na 9 maja w Jacksonville gala UFC 249, a 13 i 16 maja odbędą się dwa kolejne wydarzenia, także w Jacksonville. Intensywny okres zakończy gala, która odbędzie się 23 maja w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

Tymczasem portal MMAJunkie.com ujawnił właśnie walki wieczoru gal zaplanowanych na 13 i 16 maja. W obu przypadkach są to pojedynki, które były zestawione już wcześniej.

W walce wieczoru 13 maja w Jacksonville rękawice skrzyżują dwaj czołowi półciężcy, który swego czasu walczyli o złoto, Anthony Smith (33-14) i Glover Teixeira (30-7).

Amerykanin był w zeszłym roku widziany w akcji dwukrotnie. Utorowawszy sobie trzema zwycięstwami drogę do walki o złoto, w marcu stanął naprzeciwko Jona Jonesa, przegrywając jednogłośną decyzją sędziowską. Do akcji powrócił trzy miesiące później poddając Alexandra Gustafssona.

Z kolei Brazylijczyk ubiegły rok zamknął z bilansem 3-0. Poddawszy w styczniu Karla Robersona, trzy miesiące później ten sam los zafundował Ionowi Cutelabie. Po raz ostatni był widziany w akcji we wrześniu, niejednogłośnie pokonując Nikitę Krylova.

Pierwotnie do walki miało dojść 25 kwietnia w daniu głównym gali w Lincoln. Wstępną analizę , wstępny typ oraz przewidywane kursy bukmacherskie na pojedynek przedstawiliśmy tutaj.

Z kolei w walce wieczoru gali zaplanowanej na 16 kwietnia rękawice skrzyżują Alistair Overeem (45-18) i Walter Harris (13-7). Obaj mieli pierwotnie stanąć naprzeciwko siebie w grudniu ubiegłego roku, a później 11 kwietnia.

W grudniu Amerykanin wycofał się jednak z występu z powodu zaginięcia i jak się później okazało morderstwa córki. Zastąpił go Jairzinho Rozenstruik, który w ostatnich sekundach znokautował Reema.

The Big Ticket znajduje się na fali trzech zwycięstw, a gdyby nie zmieniona na no-contest wiktoria z Andreiem Arlovskim seria ta wyglądałaby jeszcze okazalej. Ostatni pojedynek stoczył w lipcu ubiegłego roku, nokautując w ledwie 12 sekund Alexey Oleinika.

Zapowiedź walki, jej wstępny typ, wstępną analizę oraz przewidywane kursy bukmacherskie przedstawiliśmy tutaj.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nie rozumie, o co tu chodzi!” – Chael Sonnen krytycznie o Janie Błachowiczu i… Dominicku Reyesie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button