Anthony Smith vs. Glover Teixeira walką wieczoru kwietniowej gali UFC Lincoln

Anthony Smith i Glover Teixeira powalczą podczas kwietniowej gali UFC w Lincoln o uczynienie ważnego kroku w kierunku walki o mistrzostwa wagi półciężkiej.

Istotny dla układu sił w czołówce kategorii półciężkiej pojedynek pomiędzy Anthonym Smithem (32-14) i Gloverem Teixeirą (30-7) uświetni galę UFC on ESPN+ 31, która odbędzie się 25 kwietnia w Lincoln.

O zestawieniu walki oficjalnie poinformowali organizatorzy.

Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu Amerykanin był ostatnio widziany w akcji w czerwcu zeszłego roku, w ramach gali UFC on ESPN+ 11 poddając w Sztokholmie Alexandra Gustafssona. W ten sposób powrócił na zwycięskie tory po porażce decyzją w mistrzowskim starciu z Jonem Jonesem. Od czasu przejścia do kategorii półciężkiej wygrał trzy z czterech walk, wszystkie przed czasem.
Znajdujący się na 9. miejscu w klasyfikacji Glover Teixeira po nieudanym 2018 roku, w którym stoczył tylko jeden pojedynek, przegrywając z Coreyem Andersonem w ubiegłym roku nabrał wiatru w żagle, odnosząc trzy zwycięstwa. W styczniu poddał Karla Robersona, trzy miesiące później ten sam los fundując Ionowi Cutelabie. Ostatni pojedynek stoczył podczas wrześniowej gali UFC on ESPN+ 16, niejednogłośnie pokonując Nikitę Krylova.

Wydaje się, że zapowiada się konfrontacja pt. stójka vs. parter. Smith posiada co prawda czerń w BJJ, ale wydaje się, że w walce na chwyty to Brazylijczyk powinien rozdawać karty. Pytanie jednak, czy będzie w stanie przenieść tam walkę, nie inkasując srogich uderzeń w stójce? Amerykanin będzie faworytem, ale mając na uwadze charakter, nadal mimo wszystko twardą szczękę Teixeiry oraz jego serce do walki, trudno całkowicie go skreślać.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Anthony Smith – 1.50
Glover Teixeira – 2.50

Wstępny typ:

Anthony Smith
Rozpiska UFC Lincoln

Walka wieczoru

205 lbs: Anthony Smith (32-14) vs. Glover Teixeira (30-7)

Pozostałe

170 lbs: David Zawada (17-5) vs. Anthony Rocco Martin (17-5)
155 lbs: Michael Johnson (19-15) vs. Evan Dunham (18-8-1)
185 lbs: Andrew Sanchez (11-5) vs. Zak Cummings (23-7)
125 lbs: Antonina Shevchenko (8-1) vs. Cynthia Calvillo (8-1-1)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Też chcemy rewanżu, ale najpierw…” – ojciec Khabiba reaguje na wiktorię Conora, żąda astronomicznej gaży za rewanż

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply