UFC

Alistair Overeem vs. Walter Harris walką wieczoru kwietniowej gali UFC Portland

Wśród kilku dodanych oficjalnie do gali w Portland pojedynków ujawniono walkę wieczoru pomiędzy Alistairem Overeemem i Walterem Harrisem.

Zaplanowaną na 11 kwietnia w Portland galę UFC on ESPN+ 30 uświetni pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Alistairem Overeemem (45-18) i Walterem Harrisem (13-7).

O zestawieniu oficjalnie poinformowali organizatorzy.

Pierwotnie pojedynek miał odbyć się w grudniu ubiegłego roku, ale z powodu tragedii rodzinnej Amerykanina – jego córka została porwana i zamordowana – walkę odwołano. Waltera Harrisa zastąpił wówczas Jairzinho Rozenstruik, który w ostatnich sekundach znokautował Holendra, przerywając jego serię dwóch zwycięstw przez nokauty w pierwszych rundach – z Alexeyem Oleinikiem i Sergeyem Pavlovichem.
Walter Harris znajduje się na fali trzech zwycięstw, a gdyby nie no-contest w starciu z Andreiem Arlovskim seria ta wynosiłaby cztery wiktorie. Ostatnio Big Ticket był widziany w akcji w lipcu ubiegłego roku, w ramach gali UFC on ESPN 4 w dwanaście ledwie sekund brutalnie nokautując Alexeya Oleinika. Wcześniej natomiast w pięćdziesiąt sekund ustrzelił Sergeya Spivaka.

Forma powracającego po rodzinnej tragedii Amerykanina stanowi pewną zagadkę, ale z drugiej strony pomimo iż prowadził na kartach sędziowskich z Jairzinho Rozenstruikiem, Alistair Overeem nie wyglądał w tamtym starciu najlepiej. Kto wie, czy szybkość, pięści i kopnięcia na głowę walczącego z odwrotnej pozycji Harrisa nie okażą się przeszkodą nie do pokonania dla doświadczonego Holendra, który najlepsze lata ma już dawno za sobą. Niby Amerykanin również młodzieniaszkiem już nie jest – ma na karku 36 lat – ale nie jest tak porozbijany jak Reem.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alistair Overeem – 1.70
Walter Harris – 2.15

Wstępny typ:

Walter Harris
Ponadto do rozpiski dodano też między innymi ciekawe starcie w kategorii półśredniej pomiędzy rozpędzonym dwoma zwycięstwami Randym Brownem (12-3) oraz Vicente Luque (17-7-1), którego serię sześciu wiktorii przerwał ostatnio Stephen Thompson.

Brazylijczyk wydaje się groźniejszym zawodnikiem, zdolnym do skończenia walki zarówno w stójce, jak i w parterze, ale Jamajczyk ostatnimi czasy w końcu zaczyna spełniać pokładane w nim wcześniej nadzieje, coraz lepiej wykorzystując swoje doskonałe warunki fizyczne.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Vicente Luque – 1.60
Randy Brown – 2.25

Wstępny typ:

Vicente Luque

Rozpiska UFC Portland

Walka wieczoru

265 lbs: Alistair Overeem (45-18) vs. Walter Harris (13-7)

Pozostałe

115 lbs: Carla Esparza (15-6) vs. Michelle Waterson (17-7)
170 lbs: Vicente Luque (17-7-1) vs. Randy Brown (12-3)
135 lbs: Julia Avila (7-1) vs. Karol Rosa (12-3)
185 lbs: Alessio Di Chirico (12-4) vs. Markus Perez (12-3)
155 lbs: Tristan Connelly (14-6) vs. Alex da Silva (21-2)
265 lbs: Dontale Mayes (8-3) vs. Rodrigo Nascimento (7-0)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov odpowiedział na $100-milionową ofertę szejków za rewanż z Conorem McGregorem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button