„W tym kraju tak naprawdę jest tylko dwóch gości, którzy wiedzą o organizacji gal MMA” – Lewandowski z rezerwą o EFM Show Materli

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski opowiedział o odejściu Michała Materli z organizacji i utworzeniu organizacji EFM Show.

Kilka tygodni temu gruchnęła niespodziewana nowina opuszczeniu szeregów KSW przez jednego z pionierów nadwiślańskiej sceny, byłego mistrza kategorii średniej i legendę organizacji Michała Materlę.

Szczecinianin walczył pod sztandarem KSW od 2006 roku, tocząc w klatce polskiego giganta łącznie 25 walk, z których wygrał 19.
Zapytany po sobotniej gali KSW 60, czy decyzja Michała Materli o rozstaniu z KSW stanowiła dla niego zaskoczenie, współwłaściciel organizacji Martin Lewandowski nie zawahał się ani chwili.

– Tak, oczywiście – przyzna polski promotor w rozmowie z Filipem Lewandowskim z MMARocks.pl. – Coś tam było na rzeczy, natomiast ta decyzja mnie osobiście zaskoczyła. Nie wiem jak Maćka (Kawulskiego), nie wiem jak Wojka (Rysiewskiego), niech oni się wypowiedzą. Natomiast dla mnie to było zaskoczenie. Zresztą do tej pory jeszcze nie rozmawiałem z Michałem na ten temat.
– No taka decyzja. Nie uważam jej za turbo słuszną, ale też rozumiem jakieś powody, które kierują Materlą. Tyle. Nie ma co tutaj tworzyć historii. Ja już przestałem się ekscytować – i w jedną, i w drugą stronę.

Rozstawszy się z KSW, Michał Materla postawił mocno na aspekty promotorskie, wspólnie z bratem Norbertem Sawickim organizując kilka tygodni temu galę EFM Show. Pomimo elementów celebryckich, które nie wszystkim konserwatywnym fanom MMA przypadły do gustu, gala EFM Show 1 okazała się mocnym wydarzeniem sportowym.

W planach organizatorzy mają już kolejne wydarzenie – i to zagraniczne. Gala EFM Show 2 odbędzie się 4 czerwca w Bułgarii.

Martin Lewandowski podchodzi jednak ze sporą rezerwą do promotorskich zapędów Michała Materli i jego szans na sukces na tym polu.– Widzę, że już naprawdę mocno nasycony jest ten rynek – ocenił. – Natomiast nie ekscytuję się w takim sensie, że ja już przeżyłem tyle konkurencji, tylu wielkich promotorów, którzy wymachiwali szabelkami i mówili, co oni nie zrobią. A tak naprawdę jest tylko dwóch gości w tym kraju, którzy naprawdę wiedzą o MMA najwięcej, a przede wszystkim o organizacji. To jestem ja i mój wspólnik.

– Przeszliśmy to od zera po PGE Narodowy, prawie 58 tys. sprzedanych biletów. Robimy gale za granicą. Wiemy, czym to pachnie, wiem, jak to można smakować.
– Nikomu jednak nie można zabronić wejścia na rynek i spróbowania swoich sił, ale słabo to widzę, naprawdę. To już się zaczyna taka kakofonia tych formuł, formatów… Już każdy tam staje, wiemy, na czym – ci, co mają – i próbują wykonywać swoją robotę. Widocznie taki czas na Polskę nastał, ale jak mogę wyrokować, to się gdzieś przesieje przez jakiś czas i pozostaną tylko najtwardsze organizmy.

Cały wywiad poniżej:

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Kursy bukmacherskie na walkę Pudzian vs. Juras ujawnione!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. janek33

    26 kwietnia 2021 at 20:26

    Widać, że piecze go dupka, bo dobrze wie, że jak się Pudzian skończy i Mamed to KSW straci pozycję lidera i trzeba będzie zwijać interes.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply