MatchmakerUFC

W skórze Joe Silvy: UFC on FOX 18 New Jersey

Podczas gali w New Jersey byliśmy świadkami ręcznej dekapitacji w wykonaniu Rumble’a, pierwszego w historii klepania Warmastera i wykolejenia się pociągu hype’u 19-letniego Super Kena. Co z tego może wyniknąć na przyszłość?

Muszę przyznać, że pierwsza część sobotniego wydarzenia w hali Prudential Center była dla mnie dosyć męcząca. Żaden z początkowych pojedynków nie wzbudził we mnie większych emocji. Promowany produkt drugiego odcinka show Dana White Looking for a fight Randy Brown, mimo otrzymania przyjaznego zestawienia, nie pokazał nic, co dawałoby nadzieję na jego szybką pogoń za czołówką dywizji. Zobaczymy, jaki pomysł na niego będzie miał Joe Silva. Na chwilę obecną znalezienie, nawet w tak rozległej dywizji jak półśrednia, rywala po zwycięstwie, który nie byłby faworytem w walce z Jamajczykiem, jest niezwykle trudne.

Ciekawie zrobiło się dopiero na karcie głównej. Młodziutki Sage Northcutt zderzył się z charakternym Bryanem Barbereną i, tak jak to zacnie przewidział naczelny Stachura w swojej analizie, poległ. Szkoda, że w taki sposób, ponieważ taki koniec tylko dolał benzyny do ognia, na którym wielu teraz chętnie go upiecze. Czeka go trudny czas. Nie spodziewam się szybkiego powrotu.

Po raz kolejny zaskoczył Ben Rothwell, dołączając do ścisłej czołówki dywizji ciężkiej. Ben Rothwell jest o krok od titleshota królewskiej kategorii. Ben Rothwell jest o krok od titleshota królewskiej kategorii. Ben Rothwell jest o krok od titleshota królewskiej kategorii… Powtarzam to i powtarzam i nadal nie wierzę…

Anthony Johnson (21-5):
Egzekucja. Zapewne ku wielkiej uciesze wierchuszki UFC. Z niemedialnych kandydatów na mistrza został im tylko problem Stipe’a Miocica. Rumble za to może się spokojnie szykować na zwycięzcę walki mistrzowskiej. Listopad w Nowym Jorku? Brzmi dobrze.

Propozycja: Zwycięzca walki Daniel Cormier (17-1) vs Jon Jones (21-1)

Ryan Bader (20-5):
No cóż, Ryan, musisz zacząć budować wszystko od początku. Łatwo nie będzie. Jeśli potwierdzi się zestawienie Evansa z Ruą ,to najlogiczniejszym rywalem dla Dartha wydaje się być Gustafsson.

Propozycja: Alexander Gustafsson (16-4)

Ben Rothwell (36-9):
No i co? Ben ma 4 zwycięstwa z rzędu, na tle konkurencji jest w sile wieku i cały czas nie przestaje zaskakiwać. Czy ktokolwiek był w stanie przewidzieć, że Big Ben podda Josha Barnetta??? I co teraz z nim zrobić? Wbrew pozorom sporo powinno zależeć od Alistaira Overeema. Jeśli dogada się z UFC w sprawie nowego kontraktu, jestem przekonany, że to Holender będzie następny w kolejce po pas. Wtedy Ben mógłby dostać sfrustrowanego i marudzącego Stipe Miocica. Jeśli się nie dogadają, to amerykański Chorwat otrzyma wreszcie swoją szansę, a Big Bena czeka pewnie walka z Travisem Browne. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji.

Propozycja: Stipe Miocic (14-2) lub Travis Browne (18-3)

Josh Barnett (34-8):
Warmaster zaprzeczył, jakoby ta porażka skłoniła go do zakończenia kariery. To pewnie dobra wiadomość. Ale znalezienie mu ciekawego rywala będzie niezwykle trudne. Najbardziej pasuje przegrany walki Mir vs Hunt, ale z oboma już walczył, z Amerykaniniem całkiem niedawno. To samo dotyczy się Roy’a Nelsona i Travisa Browne’a. A chyba nikt nie chciałby oglądać legendy PRIDE bijącego się z Jaredem Rosholtem czy innym Hamiltonem. Jest jeszcze Andrei Arlovski i Junior Dos Santos, ale cały czas podtrzymuję, że jest to najlepszy moment na zestawienie ich ze sobą. Trudny wybór.

Propozycja: przegrany walki Frank Mir (18-10) vs Mark Hunt (11-10)

Jimmie Rivera (19-1):
Terror może już się pochwalić serią osiemnastu zwycięstw z rzędu. To naprawdę imponujące. Myślę, że przeznaczone mu jest stanąć do walki o pas kategorii koguciej. Pytanie ile jeszcze walk musi stoczyć, by to osiągnąć? Stawiam na dwie. Na początek ktoś z okolic 10 miejsca w rankingu. Na przykład Takeya Mizugaki.

Propozycja: Takeya Mizugaki (21-9)

Iuri Alcantara (32-7):
Niby walka wieczoru, ale mnie jakoś nie przekonała. Szczególnie wykonanie Brazylijczyka było dość niechlujne, od niechcenia, pozbawione determinacji i woli zwycięstwa przed czasem. Alcantara sprawia wrażenie, jakby jego wysokie umiejętności były oczywistą oczywistością i sam fakt ich posiadania powinien zapewniać mu zwycięstwo na kartach sędziowskich. Nie lubię minimalizmu. W przyszłości liczę na więcej ze strony tego zawodnika.

Propozycja: Eddie Wineland (21-11)

Bryan Barberena (11-3):
Bryan Barberena w sobotni wieczór pokazał dużo charakteru, determinacji, umiejętności i poczucia humoru. W pełni wykorzystał swoją szansę na błyśnięcie. Ale trzeba pamiętać, że to nadal zawodnik z niezbyt imponującym rekordem w UFC 2-1. Zadomowienie się na karcie głównej chyba jeszcze mu nie grozi.

Propozycja: Wygrany walki Sean Spencer (12-4) vs Mike Pyle (26-11)

Sage Northcutt (7-1)
Miałeś Kenie złoty róg… Za szybko, zbyt nachalnie, za bardzo na tu i teraz. UFC chciało z 19-latka natychmiast zrobić supergwiazdę i teraz mają kłopot. Spodziewam się, że młody zniknie na parę miesięcy, by w spokoju potrenować i dać wszystkim od siebie odpocząć. Po powrocie należy spodziewać ponownie kogoś pokroju Trevino.

Propozycja: Augusto Montano (15-2)

Tarec Saffiedine (16-4):
Mógłby to być zacny co-main event gali w Rotterdamie.

Propozycja: Albert Tumenov (17-2)

Jake Ellenberger (30-11):
Propozycja: Gunnar Nelson (14-2)

Carlos Diego Ferreira (12-2):
Propozycja: Chris Wade (11-1)

Olivier Aubin-Mercier (7-2):
Propozycja: Yan Cabral (12-2)

Rafael Natal (21-6):
Propozycja: Zwycięzca walki Roan Carneiro (20-9) vs Derek Brunson (14-3) lub w przypadku wygranej Krzysztof Jotko.

Kevin Casey (9-4):
Propozycja: Sam Alvey (26-7)

Wilson Reis (20-6):
Propozycja: Zwycięzca walki Ray Borg (9-1) vs Justin Scoggins (10-2)

Dustin Ortiz (15-5):
Propozycja: Patrick Holohan (12-2)

Alexander Yakovlev (23-6):
Propozycja: Zwycięzca walki Viscardi Andrade (18-7) vs Richard Walsh (9-3)

George Sullivan (17-5):
Propozycja: Przegrany walki Sean Spencer (12-4) vs Mike Pyle (26-11)

Alex Caceres (11-8)
Propozycja: Felipe Arantes (17-6)

Masio Fullen (10-6):
Propozycja: do zwolnienia

Randy Brown (7-0):
Propozycja: Vicente Luque (8-5)

Matt Dwyer (8-4):
Propozycja: do zwolnienia

Levan Makashvili (7-2-1):
Propozycja: wygrany walki Yaotzin Meza (21-10) vs Arnold Allen (10-1)

Damon Jackson (9-1-1):
Propozycja: przegrany walki Yaotzin Meza (21-10) vs Arnold Allen (10-1)

Tony Martin (10-3):
Propozycja: Ryan Hall (5-1)

Felipe Olivieri (14-5):
Propozycja: Fernando Bruno (16-3)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button