W 2018 roku dał jedną z najsłabszych walk w historii KSW, dziś chce walki z Mariuszem Pudzianowskim

Uchodzący obecnie za jednego z najlepszych niemieckich ciężkich Hatef Moeil chce powrócić do KSW, aby zmierzyć się z Mariuszem Pudzianowskim.

W marcu 2018 roku podczas gali KSW 42 w Łodzi wziął w ostatniej chwili pojedynek z Marcinem Wójcikiem, zastępując Chrisa Fieldsa.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Starcie okazało się dramatycznie słabe. Pomimo iż Hatefowi Moeilowi oszczędzono wówczas zbijania wagi – ustalono, że odbędzie się w limicie kategorii ciężkiej – sił starczyło mu na kilka tylko minut. Później mieliśmy festiwal klinczu.

Ostatecznie niemający za sobą obozu przygotowawczego perski Niemiec nie wyszedł do trzeciej rundy walki – tj. wyszedł, ale odwrócił się plecami do Polaka, opierając się na ogrodzeniu – i pozycji swej zmienić ani myślał, nie dając sędziemu wyboru.

KSW więcej nie skorzystało z jego usług.

Jednak dzisiaj – dwadzieścia miesięcy, sześć zwycięskich pojedynków i trzy zdobyte pasy mistrzowskie później Hatef Moeil chce powrócić pod sztandar polskiego giganta, a na cel wziął sobie Mariusza Pudzianowskiego.

Wczoraj zdobyłem trzeci w tym roku pas mistrzowski, odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu. Jestem najlepszym ciężkim z Niemiec i jednym z najlepszych w Europie. Uważam, że pora na walkę w KSW z Mariuszem Pudzianowskim. Mariusz pokonał mojego klubowego kolegę Erko Juna w ostatnim występie, a ja go pomszczę. Mariuszu Pudzianowski, wyślij mi miejsce i lokalizację.

Po wspomnianej klęsce z Marcinem Wójcikiem Hatef Moeil pokonywał między innymi Ricco Rodrigueza czy Jamesa McSweeneya. Z kolei w sobotę 33-latek ubił w pierwszej rundzie Wesleya Almeidę podczas gali KOK w Krefeld, sięgając po pas mistrzowski tejże organizacji.

Mariusz Pudzianowski ostatni pojedynek stoczył podczas październikowej gali KSW 51 w Zagrzebiu, gdzie w drugiej rundzie znokautował Erko Juna, powracając z dalekiej podróży.
Pudzian póki co nie zabrał głosu na temat potencjalnego pojedynku z kolejnym reprezentantem UFD Gym.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply