UFC

Vitor Belfort vs. Kelvin Gastelum walką wieczoru UFC Fight Night 107

Pojedynek w kategorii średniej pomiędzy Vitorem Belfortem i Kelvinem Gastelumem został walką wieczoru gali UFC Fight Night 107.

Stało się zadość życzeniu Kelvina Gasteluma (14-2), który po ubiciu Tima Kennedy’ego, na gali UFC 206 w Toronto wyraził gotowość do walki z Vitorem Belfortem (25-13) w Brazylii. Jak bowiem donosi Combate, starcie obu zawodników zostało walką wieczoru gali UFC Fight Night 107, która odbędzie się 11 marca w Fortalezie.

39-letni Brazylijczyk ma za sobą fatalną serię tylko jednej wygranej w czterech ostatnich pojedynkach. Po porażce z Chrisem Weidmanem w walce o pas, pokonał w wieńczącym trylogię starciu Dana Hendersona, ale potem znów został sprowadzony do parteru – najpierw ubił go Ronaldo Souza, a ostatnio, na październikowej gali UFC 204 podobny los zafundował mu Gegard Mousasi.

25-letni Amerykanin przed ubiciem wspomnianego Kennedy’ego rozmontował Johny’ego Hendricksa jeszcze w kategorii półśredniej. Wcześniej natomiast przegrał po bardzo wyrównanej walce z Neilem Magnym.

Trudno dawać w tej walce większe szanse Brazylijczykowi – jeśli może wygrać, to najpewniej tylko na samym początku, atakując jakąś niesamowitą szarżą. Rzecz w tym, że Gastelum jest równie szybki – jeśli nie szybszy – a do tego dysponuje niesamowitą kondycją. Jego agresywny styl, solidny boks, dobre zapasy i presja powinny zapewnić mu pewne zwycięstwo nad powoli acz nieubłaganie zbliżającym się do zakończenia kariery Belfortem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Vitor Belfort – 3.80
Kelvin Gastelum – 1.25

Rozpiska UFC Fight Night 107.

Walka wieczoru

185 lbs: Vitor Belfort (25-13) vs. Kelvin Gastelum (14-2)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button