UFC

Mauricio Rua vs. Gian Villante i dwie inne walki na UFC Fight Night 106

Rozpiska brazylijskiej gali UFC Fight Night 106 w Fortalezie wzbogaciła się o trzy nowe zestawienia, w tym starcie Mauricio Shoguna Ruy z Gianem Villante.

Legendarny Mauricio Shogun Rua (24-10) powraca do akcji – jak donosi portal MMAFighting.com, Brazylijczyk pojawi się ponownie w oktagonie 11 marca na gali UFC Fight Night 106, gdzie zmierzy się z Gianem Villante (15-7).

Shogun niedawno podniósł się po czarnej serii – pierwszej w karierze – dwóch kolejnych porażek, z Danem Hendersonem i Ovincem St. Preuxem, odnosząc dwa zwycięstwa z rzędu, która to sztuka udała mu się po raz pierwszy od 2009 roku. Najpierw w rewanżu ponownie wypunktował Antonio Rogerio Nogueirę, a ostatnio, na majowej gali UFC 198, ten sam los zafundował Corey’owi Andersonowi.

Amerykanin natomiast od kilku walk przeplata zwycięstwa z porażkami. Ostatnio gościł w oktagonie na grudniowej gali UFC Fight Night 102, gdzie po szalonej walce znokautował Saparbeka Safarova, podnosząc się w ten sposób po porażce na punty z Ilirem Latifim.

Villante posiada solidne szlify zapaśnicze, ale już od dłuższego czasu zdecydowanie preferuje wymieniać się z rywalami kopnięciami i ciosami. Niewykluczone jednak, że to i ówdzie spróbuje obaleń, choć i trudno wykluczyć, by do sprowadzeń z klinczu nie odniósł się Brazylijczyk, jeśli nadarzy się do tego okazja. W stójce natomiast trudno wskazać wyraźnego faworyta. Niby Shogun ma już dawno najlepsze czasy za sobą, ale zjadł zęby na wymianach stójkowych, a i w aspektach kondycyjnych wcale nie musi ustępować Amerykaninowi. Dodatkowo – będzie walczył przed własną publicznością.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mauricio Rua – 1.65
Gian Villante – 2.20

*****

Wcześniej natomiast ogłoszono dodanie dwóch innych walk do rozpiski UFC Fight Night 107.

W kategorii lekkiej naprzeciwko siebie staną znajdujący się pod ścianą po dwóch porażkach z rzędu Josh Burkman (28-14) i zwycięski w trzech kolejnych potyczkach Michel Prazeres (21-2).

Amerykanin to kawał twardziela, który na dodatek potrafi bardzo mocno uderzyć, ale jego forma ostatnimi czasy wygląda bardzo słabo – podczas gdy Brazylijczyk w ostatnich dwóch potyczkach prezentował się bardzo dobrze. Jeśli będzie w stanie przewracać Burkmana – obalenia to bowiem bardzo ważny element jego gry – powinien być w stanie skończyć z ręką w górze.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Josh Burkman – 2.30
Michel Prazeres – 1.60

*****

W kategorii półciężkiej w tany pójdą dwaj zawodnicy, którzy ostatnio przegrali swoje starcia – Mołdawianin Ion Cutelaba (12-3) i Brazylijczyk Luis Henrique da Silva (12-1).

Starcie zapowiada się na srogą aferę stójkową. Jednak tytanowa szczęka Cutelaby, jego aktywność oraz duża agresja powinny stanowić nie lada przeszkodę dla gubiącego się pod presją i bardzo słabego w stójkowej defensywie Brazylijczyka. Jego atutem niewątpliwie będzie natomiast walka na swoim terenie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ion Cutelaba – 1.70
Luis Henrique da Silva – 2.10

Rozpiska UFC Fight Night 106

Walka wieczoru

185 lbs: Vitor Belfort (25-13) vs. Kelvin Gastelum (14-2)

Pozostałe

155 lbs: Edson Barboza (18-4) vs. Beneil Dariush (14-2)
205 lbs: Mauricio Rua (24-10) vs. Gian Villante (15-7)
155 lbs: Josh Burkman (28-14) vs. Michel Prazeres (21-2)
205 lbs: Luis Henrique da Silva (12-1) vs. Ion Cutelaba (12-3)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button