(VIDEO) Szybki jak błyskawica! Fantastyczne kombo Rockholda na sparingu!

Sposobiący się do powrotu do oktagonu Luke Rockhold pochwalił się w mediach społecznościowych fantastyczną akcją ze sparingu.

Gdy niespełna dwa lata temu Jan Błachowicz zafundował debiutującemu w wadze półciężkiej Luke’owi Rockholdowi brutalny nokaut, łamiąc mu szczękę, wydawało się, że kariera byłego mistrza 185 funtów UFC i Strikeforce jest już nie do odratowania.

Dla Amerykanina była to wówczas druga dotkliwa porażka z rzędu i trzecia w ostatnich czterech występach. Wcześniej brutalnie rozprawili się z nim Yoel Romero i Michael Bisping w rewanżu. Na domiar złego Rockhold od dłuższego czasu borykał się z problemami zdrowotnymi.




Trudno wobec tego dziwić się, że po klęsce z Janem Błachowiczam na emeryturę byłego mistrza wysyłał nawet sternik UFC Dana White.

Pomimo fatalnej serii – ostatnie zwycięstwo odniósł we wrześniu 2017 roku, ubijając po niezachwycającym występie Davida Brancha – ciężkich nokautów, jakich doświadczył, oraz doskwierających mu nieustannie urazów 36-latek broni jednak nie złożył, już w zeszłym roku zapowiadając powrót do startów.




Na tym jednak nie koniec, bo Luke Rockhold dokonał poważnych zmian. Opuścił mianowicie szeregi Sanford MMA, gdzie spędził kilka ostatnich lat pod wodzą trenera Henriego Hoofta. Od zeszłego roku szlifuje formę w RVCA Training Center pod batutą Jasona Parillo – trenera bokserskiego, który zaprowadził na szczyty Michaela Bispinga, prowadząc też między innymi Rafaela dos Anjosa czy Vitora Belforta.

W piątek niesłynący nigdy z delikatnego podejścia do sparingów – vide chociażby ostre boje z Jasonem Jacksonem jeszcze na matach Hard Knocks 265 – Luke Rockhold opublikował w mediach społecznościowych migawki z treningowej potyczki z niejakim Seanem Sharafem. Mający palestyńskie korzenie Amerykanin na co dzień rywalizuje w kategorii ciężkiej. Dopiero zaczyna zawodową karierę – jego aktualny bilans wynosi 2-0.



Na opublikowanym nagraniu były mistrz UFC i Strikeforce wygląda jak milion dolarów. W pierwszej akcji czai się na kontrę. Gdy Sharaf wyprowadza atak krzyżowym, Rockhold kontruje fantastyczną, szybką jak błyskawica kombinacją prawego sierpa, lewego podbródka i ponownie prawego sierpa – wszystkie uderzenia wchodzą czysto na szczękę sparingpartnera. Odchodząc później do boku, zaskakuje jeszcze klubowego kolegę soczystym krzyżowym.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Luke Rockhold niedawno przeszedł operację prawego ramienia i do oktagonu UFC planuje powrócić późnym latem lub jesienią. Zarzucił plany podboju 205 funtów, twierdząc, że nie czuł się dobrze z dodatkowym płaszczem mięśniowym. Jego celem pozostaje powrót na tron kategorii średniej.




Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply