Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

(VIDEO) Rafał Haratyk ubity przez Nikolę Dipchikova na ACA 114

Nie dla Rafała Haratyka walka o złoto wagi średniej ACA – Polak przegrał z Nikolą Dipchikovem podczas gali ACA 114.

W co-main evencie gali ACA 114 i zarazem eliminatorze do walki o pas wagi średniej Nikola Dipchikov (20-7) znokautował w pierwszej rundzie Rafała Haratyka (13-4-2).

Haratyk rozpoczął nieco agresywniej, wywierając delikatną presję. To jednak walczący z odwrotnego ustawienia Dipchikov trafił jako pierwszy – ładnym lewym. Chwilę potem jeszcze dwa razy dosięgnął Polaka w kontrach na próby kopnięć.

Haratyk nacierał, ale Bułgar był bardzo ruchliwy, nie dając się ustawić – ani na siatce, ani pod mocne uderzenia. Dwa mocne sierpy w kontrze autorstwa Haratyka doszły jednak celu – ostry atak Dipchikova nie przyniósł mu niczego dobrego!

Dwie minuty do końca pierwszej rundy. Kombinacja Bułgara – co najmniej jeden sierp doszedł czysto. Ostra wymiana po próbie kopnięcia ze strony Haratyka – Dipchikov trafia lewym sierpowym na rozerwanie! Nogi uginają się pod Haratykiem! Bułgar czuje krew, rusza do zdecydowanych ataków, chwilę potem kolejnym lewym sierpem posyłając Polaka na deski! Haratyk wraca na nogi, ale bułgarski zawodnik kontynuuje ofensywę, w końcu zmuszając sędziego Łukasza Boseckiego do przerwania walki.
Tym samym Nikola Dipchikov toruje sobie drogę do walki o złoto kategorii średniej z Salamu Abdurakhamovem.

Seria sześciu zwycięstw niepokonanego od prawie czterech lat Rafała Haratyka dobiegła końca.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button