UFC

(VIDEO) Pięści poszły w ruch! Khamzat Chimaev pobił się z Abubakerem Nurmagomedovem!

Do ostrej scysji zakończonej rękoczynami doszło podczas gali UFC 280, gdzie pięściami swoje racje spróbowali przedstawić Khamzat Chimaev i Abubakar Nurmagomedov.
Podczas gdy Islam Makhachev przemawiał w oktagonie po dominującym zwycięstwie w walce wieczoru gali UFC 280 w Abu Zabi z Charlesem Oliveirą, którym zapewnił sobie tytuł mistrzowski wagi lekkiej, tuż obok klatki prawie doszło do dantejskich scen. Z Abubakarem Nurmagomedove starł się Khamzat Chimaev.

Czeczen przyjechał do Abu Zabi gościnnie, aby oglądać wydarzenie. W ostatnich latach jego relacje z ekipą Khabiba Nurmagomedova nie należały do najlepszych, delikatnie rzecz ujmując. Nie brakowało różnorodnych oskarżeń oraz gróźb mniejszych i większych. W konflikt chętnie angażował się przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow, który stawał oczywiście po stronie swojego nowego pupilka.
Co natomiast wydarzyło się obok oktagonu podczas przemowy Makhacheva? Otóż, Abubakar i Khamzat toczyli intensywną rozmowę, debatując Bóg jeden raczy wiedzieć, o czym. W pewnym momencie Czeczen odepchnął Dagestańczyka, który rzucił się na niego z pięściami. Tym samym odpowiedział Wilk. Wojujące strony spróbowali rozdzielić ochroniarze, którzy po kilku sekundach dopięli swego, odciągając rozjuszonego Chimaeva.

Poniżej nagrania z zawieruchy. Na drugim widać, jak z oktagonu wszystkiemu przygląda się Khabib.

Co było zarzewiem konfliktu dagestańskiej ekipy z czeczeńską? Otóż, ma już ona ponad dwuletnią historię. Zapytany we wrześniu 2020 roku o Khamzata Chimaeva, Dagestański Orzeł wyraził się o rozpoczynającym wówczas dopiero przygodę z UFC Czeczenie z uznaniem, zastrzegając jednak, że jest dopiero na początku swojej drogi i powinien skupić się wyłącznie na treningach, nie tracąc koncentracji na rzeczy pozasportowe.W odpowiedzi na słowa te urażony nimi najwyraźniej Wilk usunął ze swoich mediów społecznościowych wszystkie wpisy i zdjęcia związane z niepokonanym Dagestańczykiem.

Półtora roku temu w sukurs przyszedł mu wspomniany Ramzan Kadyrow, przypuścił otwarty medialny atak na emerytowanego już wówczas Khabiba Nurmagomedova, poddając w wątpliwość jego osiągnięcia. Już wtedy czeczeński przywódca mocno promował Khamzata Chimaeva, który podczas jednej z sesji live w mediach społecznościowych obwieścił, że „rozszarpie Dagestańczyka”, jeśli ten tego zechce.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Do ówczesnych gróźb Khamzata Chimaeva natychmiast odniósł się Abubakar Nurmagomedov. Między oboma wywiązała się ostra dyskusja w mediach społecznościowych.

– Khamzacie, widzę, że szybko zmieniłeś barwy – napisał wówczas Abubakar. – Wyjechałeś do Szwecji, składając skargi na własną Republikę Czeczeńską i dostałeś dokumenty, które umożliwiły ci dobre życie w Szwecji. Jak jednak widzę, teraz gdy zyskałeś sławę, zmieniłeś się. Wróciłeś do Czeczenii i mieszkasz tam. Wszystko jest już w porządku. Cieszę się, że jest dobrze. Pozostań w tej strefie komfortu.

– Nie tak dawno w Ameryce siedziałeś z nami przy wspólnym stole – kontynuował. – Jadłeś, trenowałeś w tym samym klubie, chodziłeś z nami do meczetu i nazywałeś nas braćmi. A teraz piszesz, że będziesz kogoś rozszarpywał. Tak, zgadzam się, wszyscy mają prawo, aby wyrażać swoje zdanie. Waż jednak swoje słowa.

Czeczen nie pozostał Dagestańczykowi dłużny.
– Tak, mieszkam, gdzie chcę, twardzielu! – odpowiedział. – Najwyraźniej nie jestem miłym gościem, za to ty wszystko robisz odpowiedno. Powiedz swoim europejskim braciom z Dagestanu, żeby nie opowiadali, że są Czeczenami.

– Khamzacie, dlaczego odnosisz się do tematu w liczbie mnogiej, skoro mówimy konkretnie o tobie? – napisał w odpowiedzi Abubakar. – Mówisz w liczbie mnogiej „rozszarpiemy go”, a potem mówisz o Dagestańczykach. Sam sobie odpowiedz, chyba że wyznajesz motto: „my jesteśmy sami i ty jesteś sam”?
– A co do tego, czy robię odpowiednio, czy nie robię, powiem tak: dla mnie to jest sport. Nie próbuję zostać jakimś niesamowitym mistrzem i nie krzyczę na cały świat, że będę kogoś rozszarpywał. To ty zapowiadasz, że rozerwiesz czy złamiesz wszystkich (tylko w słowach).

– Mówimy tutaj o cechach osobistych, jakie musimy posiadać jako muzułmanie i mieszkańcy sąsiednich republik.

Kilka tygodni temu dagestańsko-czeczeński konfliktu został wzniecony na nowo. Khabib skrytykował Khamzata, zarzucając mu naganne zachowanie i otaczanie się nieodpowiednimi ludźmi, podczas gdy Czeczen wyśmiał Dagestańczyka.

Podczas gali UFC 280 rywalizujący w wadze półśredniej Abubakar Nurmagomedov wypunktował Gadzhiego Omargadzhieva, odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu.

Niepokonany w zawodowej karierze Khamzat Chimaev do akcji powróci najprawdopodobniej w nowym roku w Londynie, gdzie jest dla niego szykowany Colby Covington.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Back to top button