Rosyjskie MMAUFC

Dagestańsko-czeczeński front otwarty na nowo! Khabib skrytykował Chimaeva, Czeczen wyśmiał Dagestańczyka!

Po dłuższym zawieszeniu broni ponownie zaiskrzyło na linii Khamzat Chimaev – Khabib Nurmagomedov.

Od dłuższego już czasu byłego niepokonanego mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedov i robiącego obecnie furorę w organizacji Khamzata Chimaeva nie łączą najlepsze relacje.

Wszystko zaczęło się w zeszłym roku, gdy Czeczen nieoczekiwanie obwieścił podczas jednej z transmisji na żywo w mediach społecznościowych, że Dagestańskiego Orła także może rozszarpać. We wszystko szybko wmieszał się przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrov, który poddał w wątpliwość dokonania emerytowanego Dagestańczyka, nie szczędząc komplementów swojemu nowemu sportowemu oblubieńcowi, którym wówczas był już czeczeński Wilk.

W miniony weekend przy okazji gali UFC 279, w ramach której Khamzat Chimaev ekspresowo zdominował i poddał Kevina Hollanda – a wcześniej przestrzelił limit wagowy na walkę z Natem Diazem o 7,5 funta – doszło do wznowienia ognia na dagestańsko-czeczeńskim froncie.

Natomiast w poniedziałek Chimaev nieoczekiwanie podskubał Nurmagomedova – ale nie bezpośrednio. Uczynił to w odpowiedzi na wpis niejakiej Mini Khabib – fanki Dagestańczyka, która zasłynęła z robienia zdjęć z innymi zawodnikami w papasze, czyli tradycyjnej dagestańskiej czapce. Napisała ona w piątek – po tym, jak na jaw wyszło, że Chimaev okrutnie przestrzelił limit wagowy przed UFC 279 – iż dzień wcześniej spotkała Czeczena w restauracji, gdzie miał pić dużo gazowanej wody, folgując też sobie z jedzeniem.

Co na to Czeczen?

– Zjadłem za dużo tiramisu – napisał w poniedziałek w komentarzu. – Dlatego moja walka z Tonym Fergusonem była odwoływana pięć razy.

Skąd taka reakcja Chimaeva? Otóż, nie sposób wykluczyć, że dotarły do niego wypowiedzi Nurmagomedova, który w sobotę wziął udział w spotkaniu z fanami w Birmingham, gdzie nie oszczędził właśnie Czeczena.

– Jeśli jesteś muzułmaninem, powinieneś otaczać się dobrymi ludźmi – powiedział. – Muzułmanami, którzy potrafią powiedzieć ci: hej, nie rób tego.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Ostatnie widziałem ważenie Khamzata Chimaeva. Śledziłem, co dzieje się z jego wagą i popatrzyłem na jego ekipę. Nie ma wokół niego żadnego muzułmanina i to jest bardzo złe.

– Jeśli jesteś muzułmaninem, potrzebujesz wokół siebie dobrych, silnych ludzi, którzy pokierują cię na odpowiednie tory: wracaj tutaj, rób tak.

– Gdy stajesz się sławny i bogaty, gdy zyskujesz władzę, a nie masz wokół siebie ludzi, którzy pomogą ci radą albo ich nie słuchasz, coś złego się wydarzy. Potrzebujesz dobrych ludzi wokół siebie. Nawet jeśli ci się to nie podoba, potrzebujesz ich.

Co ciekawe, Chimaev przytoczony wyżej wpis po kilku godzinach skasował.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button